Sklep Karl Lagerfeld

Reklama

Być może nawet nie wiesz, że nosisz czasem coś, co zaprojektował właśnie ten projektant. Warto zatem przybliżyć temat.

Biografia

Karl Legerfeld urodził się w roku 1938 w Niemczech . Jako 14-latek przeprowadził się do Paryża, gdzie wygrał konkurs zorganizowany przez International Woll Secretariat i już oficjalnie rozpoczął modową karierę.
Pracował u Pierre’a Balmaina , potem w domu mody Patou . Następnie podjął współpracę z Chloe , potem – z Fendi , gdzie dzisiaj pełni funkcję dyrektora generalnego .
Bardzo ważnym akcentem w karierze Lagerfelda było zadanie odmłodzenia firmy Chanel .

Interesujące kolekcje

Karl Legerfeld ma w swoim dorobku wiele kolekcji. Trzy z nich pokazują jego ogólne tendencje w projektowaniu:

    • 1985 – inspiracja sztucznymi ogniami

Jeśli nie wiesz, czy można stworzyć dobry wzór sztucznych ogni na sukni, tak, aby wyglądały one naprawdę fascynująco – zapoznaj się ze zdjęciami z kolekcji z roku 1985. Fenomenalny pomysł i genialne odtworzenie wzorów szybko zwróciło uwagę świata na postać Karla Legerfelda.

    • 2006 – stawianie na długość

Jedenaście lat po poprzednio wspomnianej kolekcji Legerfeld zaskakuje innowacyjnością – tym razem proponując niezwykle klasyczne i proste kreacje . Zmienia się też podejście do barw – projektant stawia na ponure i ciemne kolory , które dodają kreacjom większej elegancji.

  • 2009 – gorsety i motyw koła

Wyjątkowym elementem, który pojawił się w kolekcji w 2009 roku, była torba z wzorem męskiej twarzy , z uchwytem przypominającym okulary. Dla zaakcentowania wizji projektanta modelka, która pojawiła się na wybiegu, musiała trzymać torbę blisko oczu – tak, by stworzyć dopasowaną i interesującą całość. Ponadto, wprowadzono nieco ostrzejszy ton kreacji, stawiając na satynę i gorsetowe wiązania.

Ciekawostki

Czy wiesz, że przez wiele lat Karl Lagerfeld utrzymywał, że nie zna swojej daty urodzenia? Jak wyznał w 2013 roku, jego matka ukrywała przed nim datę urodzin, więc odkrył odpowiedni dokument dopiero, gdy ona zmarła.

Doprawdy, trudno uwierzyć, że dzisiejsza, światowa marka Chanel, tak bardzo kojarzona z jej założycielką, zyskała tak wiele blasku dzięki mężczyźnie!

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Karl Lagerfeld 0 (0)