Reklama

23 lipca 2023 roku w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się gala finałowa 24. Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody „Off Fashion”. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało „Love Planet”, co podkreślało znaczenie dbania o naszą planetę w kontekście mody.

Gwiazdy i goście specjalni

Na gali pojawili się znani goście, w tym modelka i prezenterka Joanna Krupa, reżyserka pokazów mody Katarzyna Sokołowska, tancerz i prezenter Michał Piróg oraz duet projektantów Paprocki&Brzozowski. Galę prowadziła Paulina Krupińska.

Zwycięzcy konkursu

Pierwsze miejsce zdobyła Dominika Rozkrut, która została również uhonorowana kilkoma innymi nagrodami. Drugie miejsce przypadło Elliotowi Kubiakowi, a trzecie Wiktoria Łaskawiec. Nagroda Publiczności została przyznana Kingi Machrzyńskiej.

O konkursie Off Fashion 2023

Konkurs „Off Fashion” promuje ideę łączenia potrzeby modnego wyglądu z dbaniem o planetę. W tym roku skupiono się na wprowadzaniu ekologicznych rozwiązań i promowaniu idei FairTradeFashion. Jury oceniało prace finalistów nie tylko pod kątem estetyki, ale także walorów ekologicznych.

Jackob Buczynski – Gość i pokaz specjalny

Podczas gali gość specjalny, Jackob Buczynski, zaprezentował swoją kolekcję ubrań z odzieży używanej. Jego główna idea to korzystanie z materiałów, które pozornie straciły szansę na ponowne użytkowanie. W tym roku Jackob Buczynski zasiadł również w jury konkursu.

Podsumowanie

24. edycja konkursu „Off Fashion” była nie tylko okazją do zaprezentowania talentów młodych projektantów, ale także przypomnieniem o ważności dbania o środowisko w branży mody. Wydarzenie to pokazało, że moda i ekologia mogą iść w parze, tworząc nie tylko piękne, oryginalne ale i odpowiedzialne kreacje.

Oceń artykuł

OFF Fashion Kielce 2023 - 24. Edycja 4.95 (55)