Reklama

To, że jest projektantką – wiemy wszyscy. Ale czy wiesz, w jaki sposób rozpoczynała swoją przygodę z modą? I jakie są jej projekty dzisiaj? Warto uzupełnić te informacje.

Garść faktów

Carolina Josefina Pacanins y Nino – bo tak brzmi pełne nazwisko projektantki, urodziła się w roku 1939. Od dzieciństwa związana była z modą – w wieku trzynastu lat była już obecna na przeróżnych pokazach.
Firmę Carolina Herrera Ltd., która oferowała elegancką odzież z luksusowych tkanin, projektantka założyła w roku 1980. Kolejnymi etapami rozwoju firmy było zaprezentowanie kolekcji futer, a następnie linii sukien ślubnych. W roku 2000 Carolina Herrera otworzyła swój własny sklep przy Madison Avenue, a dwa lata później pojawiła się jej bardziej dostępna linia.
Właścicielem firmy jest obecnie koncern Puig.

Ważne kolekcje

W historii firmy powstało wiele ciekawych kolekcji. Niektóre w szczególny sposób oddają styl projektantki.

    • 1998 – stroje biznesowe

Kolekcja z późnych lat osiemdziesiątych bardzo mocno wskazała tendencje projektantki do tworzenia strojów dla kobiet biznesu. Najmodniej skrojone tweedowe żakiety, garnitury, niezwykle eleganckie kolczyki i bezbłędnie dopasowane dodatki. Kobieta pracująca jest luksusowa i niezwykle pewna siebie.

    • 2005 – wytworny ton oficjalny

Stroje na jesień/zimę, które przed niespełna dekadą zaproponowała Carolina Herrera, to kostiumy niezwykle wytworne. Nie można inaczej powiedzieć przecież o… topie z szynszyli. Uroku modelkom dodawały też szyfonowe bluzki, eleganckie żakiety długa do ziemi suknie z szerokim golfem.

    • 2010 – elegancja nadal na topie

Cztery lata temu projektantka pokazała światu nową kolekcję, pełną tiulu, organzy i szyfonu. Tendencja „w stronę elegancji” nadal trwa.

Carolina Herrera dzisiaj

Muśliny, delikatne tkaniny, przepych – to wszystko już było. A jakie są ubrania, które dzisiaj wychodzą z domu mody Caroliny Herrery?
Przede wszystkim, każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie. Sukienki koktajlowe, niezwykle eleganckie i kobiece, a co bardzo istotne – idealne na każdą okazję.
Kolory – projektantka od zawsze kochała mocne barwy i wyraźne kolory. Nie zmieniło się to do dzisiaj. Warto jednak zauważyć, że to, co się zmieniło, to genialne łączenie i idealne wysmakowanie barw.
W ofercie marki są oczywiście nadal suknie ślubne. Zachwycające, piękne, klasyczne – przeglądając kolekcję projektantki, ma się wrażenie, że czyta ona w myślach przyszłych panien młodych.
Bez wątpienia na uwagę zasługują też okulary i wszelkie inne dodatki, które wychodzą sygnowane są nazwiskiem projektantki. Wszystko to jest klasą samą w sobie.

Carolina Herrera to projektantka, która doskonale zna się na elegancji. Jeśli więc kochasz kobiecy styl, to powinnaś zaufać właśnie jej i koniecznie otulić się jej zmysłowymi kreacjami.

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Carolina Herrera 0 (0)