Wielcy projektanci: Carolina Herrera

Wielcy projektanci: Carolina Herrera

Niektórzy twierdzą, że jej projekty widać od razu, na pierwszy rzut oka. Że mają w sobie ten niepowtarzalny styl, którego nie sposób skopiować. Poznajmy tę projektantkę – kim jest Carolina Herrera?

Reklama

To, że jest projektantką – wiemy wszyscy. Ale czy wiesz, w jaki sposób rozpoczynała swoją przygodę z modą? I jakie są jej projekty dzisiaj? Warto uzupełnić te informacje.

Garść faktów

Carolina Josefina Pacanins y Nino – bo tak brzmi pełne nazwisko projektantki, urodziła się w roku 1939. Od dzieciństwa związana była z modą – w wieku trzynastu lat była już obecna na przeróżnych pokazach.
Firmę Carolina Herrera Ltd., która oferowała elegancką odzież z luksusowych tkanin, projektantka założyła w roku 1980. Kolejnymi etapami rozwoju firmy było zaprezentowanie kolekcji futer, a następnie linii sukien ślubnych. W roku 2000 Carolina Herrera otworzyła swój własny sklep przy Madison Avenue, a dwa lata później pojawiła się jej bardziej dostępna linia.
Właścicielem firmy jest obecnie koncern Puig.

Ważne kolekcje

W historii firmy powstało wiele ciekawych kolekcji. Niektóre w szczególny sposób oddają styl projektantki.

    • 1998 – stroje biznesowe

Kolekcja z późnych lat osiemdziesiątych bardzo mocno wskazała tendencje projektantki do tworzenia strojów dla kobiet biznesu. Najmodniej skrojone tweedowe żakiety, garnitury, niezwykle eleganckie kolczyki i bezbłędnie dopasowane dodatki. Kobieta pracująca jest luksusowa i niezwykle pewna siebie.

    • 2005 – wytworny ton oficjalny

Stroje na jesień/zimę, które przed niespełna dekadą zaproponowała Carolina Herrera, to kostiumy niezwykle wytworne. Nie można inaczej powiedzieć przecież o… topie z szynszyli. Uroku modelkom dodawały też szyfonowe bluzki, eleganckie żakiety długa do ziemi suknie z szerokim golfem.

    • 2010 – elegancja nadal na topie

Cztery lata temu projektantka pokazała światu nową kolekcję, pełną tiulu, organzy i szyfonu. Tendencja „w stronę elegancji” nadal trwa.

Carolina Herrera dzisiaj

Muśliny, delikatne tkaniny, przepych – to wszystko już było. A jakie są ubrania, które dzisiaj wychodzą z domu mody Caroliny Herrery?
Przede wszystkim, każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie. Sukienki koktajlowe, niezwykle eleganckie i kobiece, a co bardzo istotne – idealne na każdą okazję.
Kolory – projektantka od zawsze kochała mocne barwy i wyraźne kolory. Nie zmieniło się to do dzisiaj. Warto jednak zauważyć, że to, co się zmieniło, to genialne łączenie i idealne wysmakowanie barw.
W ofercie marki są oczywiście nadal suknie ślubne. Zachwycające, piękne, klasyczne – przeglądając kolekcję projektantki, ma się wrażenie, że czyta ona w myślach przyszłych panien młodych.
Bez wątpienia na uwagę zasługują też okulary i wszelkie inne dodatki, które wychodzą sygnowane są nazwiskiem projektantki. Wszystko to jest klasą samą w sobie.

Carolina Herrera to projektantka, która doskonale zna się na elegancji. Jeśli więc kochasz kobiecy styl, to powinnaś zaufać właśnie jej i koniecznie otulić się jej zmysłowymi kreacjami.

Reklama

Powiązane artykuły

Wielkie marki: The united colors of Benetton

Czy wywoływanie wielkich kontrowersji było efektem ubocznym ideologicznych założeń firmy Benetton? Czy może raczej celowym chwytem marketingowym? A może cel był zupełnie inny?

Wielkie marki: Basso & Brooke

Innowacja, postawienie na nowości, oryginalność – to trzy cechy, które kształtują markę Basso & Brooke. Czy jednak to wystarczyło, aby osiągnąć spektakularny sukces?

Wielcy projektanci: Vivienne Westwood

Z grzecznej nauczycielki zmieniła się w projektantkę niosącą przesłanie dla całego świata. Vivienne Westwood z pewnością nie projektuje tylko po to, by zarobić. Jej projekty to styl życia i ciągłe komunikaty.

Wielcy projektanci: Yves Saint Laurent

W przypadku niektórych projektantów wybór drogi zawodowej nierzadko wiąże się z trudnymi wydarzeniami z życia osobistego. Nie można zaprzeczyć, że tak było właśnie Yves Saint Laurena. Pytanie, czy bez trudnych doświadczeń byłby lepszym… czy gorszym projektantem. A może wybrałby zupełnie inną drogę?

Wielcy projektanci: Stella McCartney

Podobno projektanci zrobią wszystko, byle tylko zdobyć popularność. Czy to prawda? Bynajmniej! Niektórzy z nich nigdy nie porzucają swoich zasad, a mimo to odnoszą wielki sukces. Dowodem na to twierdzenie jest sylwetka i kariera zawodowa Stelli McCartney.

Wielcy projektanci: Roberto Cavalli

Ciężki, stylowy i kochany przez diwy – taki właśnie jest styl Roberto Cavalli. Niezależnie od tego, co sądzisz o bardzo charakterystycznym klimacie sukienek tego projektanta, może teraz zmienisz zdanie…

Wielcy projektanci: Phoebe Philo

Czy bycie matką trójki dzieci i jednocześnie najlepszą projektantką w kraju musi się wykluczać. Phoebe Philo udowadnia, że nie, stając się jednocześnie inspiracją dla wielu kobiet w kraju.

Wielcy projektanci: Nina Ricci

Bez kompromisów – tak można określić styl Niny Ricci. Niezwykle kobiecy, elegancki i stylowy charakter jej strojów stoi za wielkim sukcesem projektantki… i jej syna. Cóż, jak widać, silna więź między matką i synem nie zawsze świadczy o niedojrzałości danego mężczyzny.

Wielcy projektanci: John Rocha

Projektant ubrań i projekt fotela? Jeśli coś ci tu nie pasuje, to najwidoczniej zdecydowanie zbyt mało wiesz o Johnie Rocha – osobistości wszechstronnej i wielkim talencie. Czas to zmienić.

Wielcy projektanci: Julien Macdonald

Moda, modą, ale wszędzie powinny panować pewne zasady łączenia wzorów i kolorów – tak zdają się mówić kolekcje większości projektantów. W tej większości nie znajduje się zapewne Julien Macdonald. Dlaczego?

Wielcy projektanci: John Galliano

Wśród projektantów bywają zarówno ci, których śmiało można nazwać „grzecznymi”, jak i ci działający zupełnie na przekór zasadom. John Galliano jest, zdaje się, jednym z tych ostatnich.

Wielcy projektanci: Jeremy Scott

Co trzeba tworzyć, aby zachwycić gwiazdy wielkiego formatu? Ubrania klasyczne? Luksusowe? Nic z tych rzeczy. Można po prostu przełożyć jedzenie na… modę. Czy miałaś kiedyś ochotę zjeść swoją sukienkę?

Wielcy projektanci: Holly Fulton

Plastik w kreacji? A może trochę akrylowych płytek? Twórcy mody sięgają po wszelkie środki, byle tylko zszokować albo zwyczajnie zachwycić. I takim projektantkom, jak Holly Fulton, udaje się to perfekcyjnie.

Wielcy projektanci: Helmut Lang

Gdyby świat mody opierał się tylko na mnogości barw, faktur i wzorów, wbrew pozorom byłby… nudny. Helmut Lang wie doskonale, że potrzebne jest tutaj także przełamanie w postaci surowości i minimalizmu. Poznaj jego styl.

Wielcy projektanci: Giles Deacon

Zabawa – tak można określić styl Gilesa Deacona. Jego prace są czasem szykowne, czasem zabawne, innym razem trudno je dopasować do jakiejkolwiek kategorii. I chyba o to chodzi w modzie, skoro projektant odniósł tak duży sukces.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top