Reklama

Ubrania, które tworzy Holly Fulton są bowiem inne od wszystkich innych. Warto dokładnie przyjrzeć się zatem nie tylko im, ale i samej… projektantce.

Biografia

Holly Furton urodziła się w roku 1977. W wieku dwudziestu dwóch lat ukończyła szkołę Edinburgh College and Belle, co dało jej tytuł projektanta. Następnie studiowała modę w London’s Royal College of Art. Po skończeniu tej szkoły zaczęła pracować dla domu mody Lanvin.
Fulton nawiązuje do szyku, jaki kojarzy się z Hollywood z lat 30-tych. Styl ten łączy kubizm i art deco.
Niemalże wszystkie kreacje stworzone przez projektantkę zachwycają technikami użytymi na tkaninach – Fulton korzysta z plastiku, cyfrowych nadruków czy Perspexu – a wszystko po to, aby nadać swoim kreacjom wyjątkowego wyglądu.

Przegląd kolekcji

Obecnie Holly Fulton jest jedną z najbardziej znanych projektantek. Warto przejrzeć kolekcje, dzięki którym stała się taka popularna.

    • 2007 – laser w natarciu

Dyplomowa kolekcja Fulton zawierała tylko jedenaście strojów, z czego każdy wykonany był techniką laserową. Sensację wzbudziły kolorowe płytki z akrylu, które zdobiły pomarańczowy płaszcz. W innych kreacjach kaskady cekinów ozdabiały poszczególne elementy kreacji, co również wzbudzało wielkie zainteresowanie odbiorców.

    • 2009 – futurystycznie

W pokazie sprzed pięciu lat największe zainteresowanie wzbudziła tunika z bardzo mocno zarysowanymi ramionami i oczywiście o nietypowym ornamencie. Tym razem wzór kojarzył się raczej z ubraniami z dalekiej przyszłości, a wrażenie to pogłębiał delikatny, turkusowy kolor.

    • 2011 – zapach Grecji

Ta kolekcja przesycona była wzorami czerpanymi wprost z greckich regionów. Hieroglify na strojach kąpielowych, starożytne egipskie symbole, metalowe pierścienie – wszystko razem tworzyło piękną, harmonijną i niezwykle wręcz atrakcyjną całość.

Holly Fulton dzisiaj

W swoich najnowszych kolekcjach Holly Fulton zaskakuje delikatnością i świeżością kreacji. Poza czerwienią i czernią, paleta barw jest niezwykle skromna i obejmuje głównie kolory pastelowe.
Projektantka wciąż bawi się grafiką, ale tym razem pozostaje ona na drugim planie, a nie – jak w wielu poprzednich kolekcjach, na pierwszym. Wzory są delikatne i przytłumione, choć na pewno zwracają na siebie uwagę.
Ogromnym plusem najnowszej kolekcji Holly Fulton jest skupienie się na klasycznych krojach kreacji. Plisowane spódnice, proste sweterki, ołówkowe spódnice i szerokie płaszcze – prostota tych krojów sprawia, że stanowią one idealną bazę dla pięknych wzorów. I jednocześnie nadają się na wiele okazji.

Która z nas nie marzy o tym, aby czasem usłyszeć: „Ale masz fenomenalną bluzkę!”? A przecież wystarczy kupić coś od Holly Fulton i takie słowa będą padały kilka razy dziennie.

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Holly Fulton 0 (0)