Wielcy projektanci: Holly Fulton

Wielcy projektanci: Holly Fulton

Innowacja – tak powinno brzmieć drugie imię projektantki Holly Fulton. Jej oryginalne stroje już od dłuższego czasu przyciągają kobiety, a wzory z kolekcji zachwycają krytyków. I słusznie.

Reklama

Ubrania, które tworzy Holly Fulton są bowiem inne od wszystkich innych. Warto dokładnie przyjrzeć się zatem nie tylko im, ale i samej… projektantce.

Biografia

Holly Furton urodziła się w roku 1977. W wieku dwudziestu dwóch lat ukończyła szkołę Edinburgh College and Belle, co dało jej tytuł projektanta. Następnie studiowała modę w London’s Royal College of Art. Po skończeniu tej szkoły zaczęła pracować dla domu mody Lanvin.
Fulton nawiązuje do szyku, jaki kojarzy się z Hollywood z lat 30-tych. Styl ten łączy kubizm i art deco.
Niemalże wszystkie kreacje stworzone przez projektantkę zachwycają technikami użytymi na tkaninach – Fulton korzysta z plastiku, cyfrowych nadruków czy Perspexu – a wszystko po to, aby nadać swoim kreacjom wyjątkowego wyglądu.

Przegląd kolekcji

Obecnie Holly Fulton jest jedną z najbardziej znanych projektantek. Warto przejrzeć kolekcje, dzięki którym stała się taka popularna.

    • 2007 – laser w natarciu

Dyplomowa kolekcja Fulton zawierała tylko jedenaście strojów, z czego każdy wykonany był techniką laserową. Sensację wzbudziły kolorowe płytki z akrylu, które zdobiły pomarańczowy płaszcz. W innych kreacjach kaskady cekinów ozdabiały poszczególne elementy kreacji, co również wzbudzało wielkie zainteresowanie odbiorców.

    • 2009 – futurystycznie

W pokazie sprzed pięciu lat największe zainteresowanie wzbudziła tunika z bardzo mocno zarysowanymi ramionami i oczywiście o nietypowym ornamencie. Tym razem wzór kojarzył się raczej z ubraniami z dalekiej przyszłości, a wrażenie to pogłębiał delikatny, turkusowy kolor.

    • 2011 – zapach Grecji

Ta kolekcja przesycona była wzorami czerpanymi wprost z greckich regionów. Hieroglify na strojach kąpielowych, starożytne egipskie symbole, metalowe pierścienie – wszystko razem tworzyło piękną, harmonijną i niezwykle wręcz atrakcyjną całość.

Holly Fulton dzisiaj

W swoich najnowszych kolekcjach Holly Fulton zaskakuje delikatnością i świeżością kreacji. Poza czerwienią i czernią, paleta barw jest niezwykle skromna i obejmuje głównie kolory pastelowe.
Projektantka wciąż bawi się grafiką, ale tym razem pozostaje ona na drugim planie, a nie – jak w wielu poprzednich kolekcjach, na pierwszym. Wzory są delikatne i przytłumione, choć na pewno zwracają na siebie uwagę.
Ogromnym plusem najnowszej kolekcji Holly Fulton jest skupienie się na klasycznych krojach kreacji. Plisowane spódnice, proste sweterki, ołówkowe spódnice i szerokie płaszcze – prostota tych krojów sprawia, że stanowią one idealną bazę dla pięknych wzorów. I jednocześnie nadają się na wiele okazji.

Która z nas nie marzy o tym, aby czasem usłyszeć: „Ale masz fenomenalną bluzkę!”? A przecież wystarczy kupić coś od Holly Fulton i takie słowa będą padały kilka razy dziennie.

Reklama

Powiązane artykuły

Wielkie marki: The united colors of Benetton

Czy wywoływanie wielkich kontrowersji było efektem ubocznym ideologicznych założeń firmy Benetton? Czy może raczej celowym chwytem marketingowym? A może cel był zupełnie inny?

Wielkie marki: Basso & Brooke

Innowacja, postawienie na nowości, oryginalność – to trzy cechy, które kształtują markę Basso & Brooke. Czy jednak to wystarczyło, aby osiągnąć spektakularny sukces?

Wielcy projektanci: Vivienne Westwood

Z grzecznej nauczycielki zmieniła się w projektantkę niosącą przesłanie dla całego świata. Vivienne Westwood z pewnością nie projektuje tylko po to, by zarobić. Jej projekty to styl życia i ciągłe komunikaty.

Wielcy projektanci: Yves Saint Laurent

W przypadku niektórych projektantów wybór drogi zawodowej nierzadko wiąże się z trudnymi wydarzeniami z życia osobistego. Nie można zaprzeczyć, że tak było właśnie Yves Saint Laurena. Pytanie, czy bez trudnych doświadczeń byłby lepszym… czy gorszym projektantem. A może wybrałby zupełnie inną drogę?

Wielcy projektanci: Stella McCartney

Podobno projektanci zrobią wszystko, byle tylko zdobyć popularność. Czy to prawda? Bynajmniej! Niektórzy z nich nigdy nie porzucają swoich zasad, a mimo to odnoszą wielki sukces. Dowodem na to twierdzenie jest sylwetka i kariera zawodowa Stelli McCartney.

Wielcy projektanci: Roberto Cavalli

Ciężki, stylowy i kochany przez diwy – taki właśnie jest styl Roberto Cavalli. Niezależnie od tego, co sądzisz o bardzo charakterystycznym klimacie sukienek tego projektanta, może teraz zmienisz zdanie…

Wielcy projektanci: Phoebe Philo

Czy bycie matką trójki dzieci i jednocześnie najlepszą projektantką w kraju musi się wykluczać. Phoebe Philo udowadnia, że nie, stając się jednocześnie inspiracją dla wielu kobiet w kraju.

Wielcy projektanci: Nina Ricci

Bez kompromisów – tak można określić styl Niny Ricci. Niezwykle kobiecy, elegancki i stylowy charakter jej strojów stoi za wielkim sukcesem projektantki… i jej syna. Cóż, jak widać, silna więź między matką i synem nie zawsze świadczy o niedojrzałości danego mężczyzny.

Wielcy projektanci: John Rocha

Projektant ubrań i projekt fotela? Jeśli coś ci tu nie pasuje, to najwidoczniej zdecydowanie zbyt mało wiesz o Johnie Rocha – osobistości wszechstronnej i wielkim talencie. Czas to zmienić.

Wielcy projektanci: Julien Macdonald

Moda, modą, ale wszędzie powinny panować pewne zasady łączenia wzorów i kolorów – tak zdają się mówić kolekcje większości projektantów. W tej większości nie znajduje się zapewne Julien Macdonald. Dlaczego?

Wielcy projektanci: John Galliano

Wśród projektantów bywają zarówno ci, których śmiało można nazwać „grzecznymi”, jak i ci działający zupełnie na przekór zasadom. John Galliano jest, zdaje się, jednym z tych ostatnich.

Wielcy projektanci: Jeremy Scott

Co trzeba tworzyć, aby zachwycić gwiazdy wielkiego formatu? Ubrania klasyczne? Luksusowe? Nic z tych rzeczy. Można po prostu przełożyć jedzenie na… modę. Czy miałaś kiedyś ochotę zjeść swoją sukienkę?

Wielcy projektanci: Helmut Lang

Gdyby świat mody opierał się tylko na mnogości barw, faktur i wzorów, wbrew pozorom byłby… nudny. Helmut Lang wie doskonale, że potrzebne jest tutaj także przełamanie w postaci surowości i minimalizmu. Poznaj jego styl.

Wielcy projektanci: Giles Deacon

Zabawa – tak można określić styl Gilesa Deacona. Jego prace są czasem szykowne, czasem zabawne, innym razem trudno je dopasować do jakiejkolwiek kategorii. I chyba o to chodzi w modzie, skoro projektant odniósł tak duży sukces.

Wielcy projektanci: Giambattista Vallil

Projektant powinien czytać w myślach kobiet, znać ich charaktery, pragnienia i obawy. Nie jest to proste, ale niektórym się udaje, czego dowodem są prace Giambattisty Valli.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top