blog modowy dla kobiet

Kategoria Marki

Rieker – co to za firma?

Rieker logo

Szukasz niebanalnych butów dla kobiet albo mężczyzn? Na co dzień stawiasz na wygodę, ale koniecznie w modnej odsłonie? A może wolisz klasyczne obuwie z nutką nonszalancji? Marka Rieker od lat tworzy swoje wyjątkowe pary dla osób takich jak Ty! Przekonaj się, dlaczego warto mieć je w swojej szafce na buty. Co musisz wiedzieć o producencie […]

Czytaj całość...

Wielkie marki: Victoria Beckham

Victoria Beckham

Niezależnie od tego, czy jesteś piosenkarką, lekarką czy ekspedientką – jeśli interesujesz się modą, to możesz zmienić branżę i odnieść sukces. Skąd o tym wiem? Bo znam historię marki Victorii Beckham.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Versace

Sklep Versace

Czy wiesz, co łączy słynną aktorkę Elizabeth Hurley i jedną z sukienek marki Versace? Podpowiedź brzmi – agrafka. A raczej „mnóstwo agrafek”. Zaciekawiona?

Czytaj całość...

Wielkie marki: Valentino

Sklep Valentino

Opatentowanie koloru? Tak, na taki krok zdobyli się projektanci w słynnej marce Valentino. To oczywiście tylko jedna z ciekawostek na temat jednej z największych firm świata.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Ungaro

Właściciel marki Ungaro podążał z początku we nieco innym kierunku, niż robi to aktualnie. Zmiana była dobrym pomysłem, za którym chowała się szansa wielkiego sukcesu.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Pucci

Sklep Pucci

Kreseczki, zawijasy, kółeczka i linie – z takim zestawem wzorów oraz z wielką porcją wyobraźni niemożliwe jest nieosiągnięcie sukcesu. Tylko czy w firmie Pucci wiedziano o tym od początku, czy raczej zaryzykowano?

Czytaj całość...

Wielkie marki: Preen

Sięganie po przeróżne inspiracje jest znanym, ale nadal bardzo skutecznym sposobem na zwrócenie uwagi wielkich gwiazd. I po takie właśnie rozwiązanie sięgnięto w marce Preen. Czy skutecznie?

Czytaj całość...

Wielkie marki: Prada

Prada

Powolutku, małymi kroczkami, stopniowo… aż tu nagle, mamy markę gigant! Tak właśnie „rozkręcała” się firma Prada. Za olbrzymim sukcesem stoi równie wielka determinacja.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Paul & Joe

Czy wiedziałaś, że markę Paul & Joe założyła… kobieta? A to tylko jedna z ciekawostek, które wiem o tej wielkiej i popularnej firmie. Jeśli kochasz modę, powinnaś znać je wszystkie.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Tommy Hilfiger

Sklep Tommy Hilfiger

Czy można osiągnąć wielki sukces po tym, jak kilka razy poniosło się porażkę? Oczywiście – wszystko zależy bowiem od naszej determinacji. Światowy gigant Tommy Hilfiger jest tego najlepszym przykładem.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Mulberry

Znak rozpoznawczy firmy Mulberry jest jednym z najbardziej wyróżniających się na całym świecie. Poszukują go klientki sklepów vintage, kochają kolekcjonerki i wielbią modowe fanatyczki.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Moschino

Wydaje się, że projektanci mody powinni być poważni, zdystansowani, wyważeni… ale to oczywiście nieprawda. Niektórzy, tak jak założyciel marki Moshino, może po prostu śmiać się z mody i tym samym również robić karierę.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Miu Miu

Sklep Miu Miu

Dla każdego coś miłego, ale zwłaszcza… dla młodych kobiet – tak mogłoby brzmieć hasło reklamowe tej marki jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj zdaje się, że marka Miu Miu odkryła potencjał również w bardziej dojrzałych klientkach.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Missoni

Sklep Missoni

Marka Missoni wyróżnia się na tle wielu, wielu innych, a wszystko z powodu… niepozornych paseczków. Dlaczego nawet kobiety, które boją się trójwymiarowych wzorów, sięgają po właśnie takie… firmy Missoni?

Czytaj całość...

Wielkie marki: Marni

Nie każda marka modowa zaczynała swoją karierę poprzez założenie firmy „ot tak”. Niektóre korzystały najpierw z pomocy marek o wyrobionej już pozycji. Tak postąpiono z Marni – ale czy była to dobra decyzja?

Czytaj całość...

Wielkie marki: Marchesa

Idealna sukienka, piękna kreacja, fenomenalna suknia – jakkolwiek nazwać by efekty działań projektantek „Marchesa”, niezmiennie budzą zachwyt wśród kobiet. Klasyka czy oryginalność – co stoi za tym sukcesem?

Czytaj całość...

Wielkie marki: Liberty

Gdybyś urodziła się ponad sto lat temu, mogłabyś, jak dzisiaj, po prostu wejść do domu mody Liberty. Ale wtedy kupiłabyś nie sukienkę, lecz na przykład… stolik do salonu. Jak firma przeszła tak ogromną przemianę i kto za nią stał?

Czytaj całość...

Wielkie marki: Lanvin

Czy marka, która ma ponad 100 lat, może produkować dzisiaj coś modnego? Ci, którzy znają produkty firmy Lanvin, mogą odpowiedzieć pytaniem: „A czy po nocy przychodzi dzień?”. Obie odpowiedzi są równie oczywiste.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Guess

Rekordowa ilość sklepów, inspiracja najpiękniejszymi kobietami świata, wielobranżowość – to przepis na sukces według marki Guess. Z takiego przepisu musi wyjść smakowity kąsek dla wielu pasjonatek mody.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Gucci

Sklep Gucci

Nawet świetnie prosperujące marki wpadają czasem w kłopoty, czego przykładem jest firma Gucci. Nielicznym udaje się pokonać kryzys i wrócić na szczyt, ale to zadanie z pewnością nie należy do najłatwiejszych.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Givenchy

Sklep Givenchy

Bardzo trudno jest zachować równowagę między kunsztowną elegancją a zbyt daleko idącym przepychem. Jednak firmie Givenchy udaje się to od lat. Gdzie leży tajemnica ich sukcesu?

Czytaj całość...

Wielkie marki: Espirit

Sklep Esprit

Marka, której właściciele nie tworzą skandali i cierpliwie, krok po kroku, budują sukces firmy? Jeśli przyjrzysz się historii marki Espirit przekonasz się, że to możliwe. Oraz, że ta droga też prowadzi do sukcesu.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Dolce & Gabbana

Sklep Dolce & Gabbana

Za tymi dwiema literkami: D & G, kobiety są gotowe pójść na koniec świata. Znamy najnowsze torebki, bluzeczki, spodnie i sukienki… ale warto wiedzieć też coś więcej. Na przykład ciekawostki z życia założycieli marki.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Diesel

Dla mężczyzn diesel to typ silnika. Dla kobiet to jedna z najpopularniejszych modowych marek. Zaskakujące jest zatem, że markę tę stworzył… oczywiście mężczyzna. Może nazwę wziął ze szkoły technicznej, którą ukończył?

Czytaj całość...

Wielkie marki: Desigual

Ta marka była autorem jednej z najciekawszych kampanii reklamowych w historii. Kieruje się zasadami, które do tej pory w świecie mody nie istniały. Połączenie tego sprawiło zapewne, że firma Desigual odniosła tak wielki sukces.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Chloé

Sklep Chloé

Niektóre marki mają w sobie tyle szyku, że zwykła chusteczka pochodząca z danego domu mody ma szanse stać się ikoną mody. Tak jest właśnie z ponadczasową, uwielbianą i kochaną przez kobiety marką Chloé.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Céline

Sklep Celine

Ta marka istnieje już wiele lat i przez ten długi czas dokonało się w niej wiele przewrotów. Od tematyki projektowanych ubrań, po docelowych klientów i rządzących marką. Przed marką Céline stało wiele wyzwań, zanim osiągnęła ona sukces.

Czytaj całość...

Wielkie marki: Burberry

Sklep Burberry

Jeżeli kiedykolwiek pojedziesz do Wielkiej Brytanii, koniecznie zapytaj o najbliższy sklep Burberry. Dlaczego? Otóż dlatego, że musisz tam wejść choć na chwilę. Wejść, zobaczysz, kupić…

Czytaj całość...