Reklama

O tej szczególnej marce warto dowiedzieć się czegoś więcej. Bo przecież jako osobę podążającą za modą interesuje cię wszystko na jej temat, prawda?

Historia marki

Marka Preen powstała po tym, jak Justin Thornton i Thea Bregazzi skończyli wspólną pracę nad kolekcją dla Helen Storey. Projektantom współpracowało się tak dobrze, że postanowili założyć własną firmę.
W swoim atelier Thornton i Bregazzi zawsze nawiązują do poprzedniej kolekcji – kolorem, fakturą czy krojem tkanin. Jednak cechą charakterystyczną dla ubrań ich autorstwa jest technika zszywania ze sobą bardzo różnych kawałków tkanin.
Choć wiele osób kojarzy markę Preen, nie każdy zdaje sobie sprawę, że ubrania sprzedawane są w aż 120 sklepach w dwudziestu pięciu krajach. Nic innego nie świadczy tak bardzo o sukcesie firmy.

Przegląd kolekcji

Jak rozwijała się marka Preen w przełożeniu na prezentowane kolekcje? Warto się temu przyjrzeć.

    • 2001 – asymetria

Kolekcja sprzed trzynastu lat to hołd w stronę asymetrii, uwielbianej zresztą przez projektantów marki Preen. Na wybiegu zaprezentowano między innymi asymetryczny, futrzany kaftan, luźne spodnie z podwójnymi plisami czy topy z nierównymi klinami.

    • 2004 – a’la bielizna

W tej kolekcji skupiono się na stworzeniu porównania do bielizny z lat 50-tych. Projektanci nie zapomnieli jednak o tym, aby wykorzystać swoją ulubioną technikę zszywania różnych kawałków materiału – tym razem były to tkaniny w kolorach białym, kremowym i beżowym. Ponadto zaprezentowano porozciągane tkaniny i krótkie kurtki ze skóry.

    • 2010 – pomieszanie

W 2010 roku projektanci nawiązali współpracę z pracownią krawiecką Gieves & Hawkes. Efektem była wspaniała kolekcja, w której pomieszano tradycyjne tkaniny z motywami kwiatowymi. Warto dodać, że motywy kwiatowe były nawiązaniem do okładki płyty zespołu New Order.

Marka Preen dzisiaj

Zastanawiasz się, co ciekawego marka Preen oferuje aktualnie? My oczywiście posiadamy takie informacje.
Najnowsze kolekcja (jesień/zima 2014/2015) pełna jest nowoczesnych, bardzo wyrazistych wzorów. Trudno je zdefiniować – jest to bowiem dość przytłaczająca mieszanka barw o ciemnym nasyceniu. W niektórych kreacjach na i tak bogatych wzorach pojawiają się grafiki, inne są bardziej stonowane – jak czarne, atłasowe spodnie i biała bluzka z koronki.
W kolekcji często pojawiają się futra – kamizelki, płaszcze, nakrycia głowy. Całość jest oryginalna i ciekawa, ale z pewnością są to propozycje dla kobiet ceniących sobie ekstrawagancję.

Ciekawostka

Justin Thornton i Thea Bregazzi są parą nie tylko w pracy. Stanowią również związek, którego owocem są dwie córeczki – 6-letnią Fauve i 2-letnią Blythe.

Asymetria, wzory, łączenie różnych tkanin – uwielbiamy to!

Oceń artykuł

Wielkie marki: Preen 0 (0)