Moda z lat 80-tych: kicz na piedestale

Moda z lat 80-tych: kicz na piedestale

Dzisiaj patrzymy na modę z lat 80-tych i wołamy: „kicz!”. Jednak jednego nie można z całą pewnością odmówić modzie z tamtych czasów – wyrazistości. Warto się jej przyjrzeć.

Reklama

Niektóre elementy mody z lat osiemdziesiątych wracają dzisiaj do łask. Proces ten jest bardzo powolny, bo większość ubrań z tamtych lat nadal kojarzona jest z byle jakością, ale nie da się zaprzeczyć – tamten styl ma w sobie coś pociągającego.

Charakterystyka

Styl z lat osiemdziesiątych pamięta wielu z nas. Zawsze jednak warto odświeżyć wiadomości. Jeśli chcesz zaczerpnąć inspiracji sprzed trzydziestu lat, to pamiętaj o cechach charakterystycznych tego okresu:

  • legginsy we wszystkich kolorach tęczy – im bardziej świetlisty i rzucający się w oczy kolor, tym lepiej
  • szeroka „góra”, czyli „za duże” tuniki, bluzki i swetry
  • plastikowa, kolorowa i błyszcząca biżuteria, obejmująca zarówno spinki, frotki i bransoletki, jak i kolczyki oraz wisiorki
  • koszulki i różnego rodzaju topy z nadrukami – im bardziej wyraźne, tym lepsze
  • bardzo mocny, kolorowy makijaż
  • mocno tapirowane włosy o bardzo różnych długościach
  • rzucające się w oczy dodatki – brokatowe paski, złote adidasy, błyszczące torebki

Ciekawostki z tego okresu

Moda w latach 80-tych była też sposobem na wyrażanie swoich poglądów. Przykładem tego było spotkanie Katharine Hamnett, znanej projektantki, z Margaret Thatcher. Panie uścisnęły dłonie na oficjalnym przyjęciu, chociaż strój projektantki wydawał się zupełnie nie pasować do okazji. Hemnett miała bowiem na sobie wielki t-shirt z wydrukowanym hasłem wyrażającym sprzeciw wobec instalowaniu w Europie amerykańskich wyrzutni pocisków jądrowych. Wyrażanie swoich opinii na ubraniach było bardzo typowe dla tamtych lat.
Warto wiedzieć, że w latach 80-tych nastąpił przełom w noszeniu strojów biurowych. Dotychczas bardzo surowe stylizacje o męskim kroju nie pozwalały kobietom czuć się atrakcyjnie. Zmieniła to Donna Karan, która w roku 1985 pokazała body idealne do pracy – kobiece, zapisane w kroku i eleganckie. Od tej pory biurowe ubrania nabrały zupełnie innego charakteru.

Styl z lat 80-tych zdecydowanie miał w sobie dużo uroku. I choć może dzisiaj tapirowanie włosów w tak dużym stopniu nie byłoby dobrym pomysłem, to dodanie nieco koloru do nudnej stylizacji – jak najbardziej. Niech żyje szaleństwo!

Oceń artykuł

Moda z lat 80-tych: kicz na piedestale 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Co nosić mając krótkie nogi?

Krótkie nogi mogą sprawiać wrażenie dłuższych, jeśli zastosujecie kilka sprawdzonych tricków. Pozostańcie wierne pewnym fasonom i połączeniom, a poczujecie się bardziej pewnie i atrakcyjnie.

Moda z lat 90-tych: słodki kicz w natarciu

Posiadasz jeszcze bluzę z nadrukiem ulubionego boys bandu albo poszarpane spodnie? Jeśli tak, niechybnie dorastałaś w latach 90-tych. Czasem warto na chwilę do nich wrócić.

Moda lat 60-tych: maksi krok w stronę mini

Masz czasem wrażenie, że cofnęłaś się w czasie? To nie podróż, to moda powraca do lat 60-tych. Stylistyczne przyłączenie się do tej podróży naprawdę nie jest trudne.

Moda z lat 50-tych – kobiecość ma głos!

Talia – biust: na tej linii koncentrowały się stroje z lat 50-tych. Jak można się domyślić, okres ten należał do kobiet. I był jednym z najpiękniejszych w damskiej modzie.

Moda z lat 40-tych – retro!

Kobiece, zmysłowe, chwilami wyjątkowo odważne – takie właśnie były stylizacje kobiet z lat 40-tych. Warto je poznać i uszczknąć coś z przeszłości dla efektu… dzisiaj.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top