Jak dobrać pasek do płaszcza?

Reklama

Nie każdy płaszcz, który kupujemy, ma w zestawie pasek. Innym razem pasek jest, ale nie taki, jak byśmy chciały. Albo mamy super płaszczyk z second handu, ale bez tego ważnego dodatku. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jaki pasek najlepiej zakupić.

Brązowy płaszcz z paskiem i guzikami

Na co zwrócić uwagę?

  • Wybierając pasek, zwróć uwagę na jego jakość (powinien być mocny bo będziesz go regularnie używać) i szerokość. Wygodniejsze są paski dosyć szerokie, wąskie nie pasują do dość grubego materiału i mogą znikać w szerokich połach tkaniny. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z szerokością – zwłaszcza, jeśli jesteś niską osobą. Szeroki pasek odejmie Ci wzrostu.
  • Stawiaj raczej na uniwersalne kolory. Czarny, beżowy i szary będą prezentować się dobrze z prawie każdym modelem okrycia.
  • Jeśli masz taką możliwość, wybierz pasek w kolorze płaszcza. Uważaj jednak – odcienie nie mogą różnić się w ogóle! W przeciwnym razie efekt będzie zdecydowanie niekorzystny.
  • Do płaszcza możesz wybrać pasek z większą klamra, ale nie przesadzaj – te wielkie są już niemodne.

Zawsze możesz postawić na skórzany pasek. Pamiętaj jednak, że pasuje on raczej do klasycznych, bardzo kobiecych płaszczyków.