Pierścionki na ręce

Reklama

Sprawdź poniższe porady jak dobrać pierścionek (jego rozmiar, kształt, kolor) w zależności od rodzaju dłoni, palców oraz karnacji i stylu.

Jak dobrać pierścionek do dużych dłoni?

Kobieta, której dłonie są duże, powinna unikać cienkich i delikatnych pierścionków, gdyż nie zmniejszą one wizualnie dłoni, a sprawią, że wydadzą się jeszcze bardziej masywne. Należy dobrać ozdobę w taki sposób, aby optycznie zmniejszyć wielkość dłoni. Dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na duże pierścionki o szerokiej powierzchni. Wyrazisty sygnet, wysadzany sporych rozmiarów kamieniami, będzie dobrze widoczny i z pewnością przyciągnie uwagę. Modne w tym sezonie pierścionki z poziomo ułożonymi, dużymi kamieniami świetnie się sprawdzą.

Jak dobrać pierścionek do małych, drobnych dłoni?

Drobne dłonie wymagają podkreślenia za pomocą odpowiednio dobranej biżuterii. Delikatne pierścionki z subtelnymi zdobieniami będą idealnym rozwiązaniem. Niewielki kamień, motyw kwiatowy, czy wzorek doskonale zharmonizują się z dłońmi. Nie warto zakładać grubych sygnetów, czy biżuterii z masywnym oczkiem, ponieważ w takim przypadku palce będą wyglądać nienaturalnie. Warto także pamiętać, że posiadaczki drobnych dłoni powinny unikać nadmiaru biżuterii i efektu „ciężkości”. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Modne obecnie pierścionki, złożone z niewielkich koralików i ozdobione małymi zawieszkami, dodadzą dłoniom uroku.

Jak dobrać pierścionek do szczupłych palców?

Kobiety, które posiadają długie, szczupłe palce, prawie wcale nie muszą się martwić doborem odpowiedniej biżuterii, bowiem niemal każdy typ pierścionka będzie wyglądał na ich dłoniach pięknie. Najbardziej odpowiednie są dla nich pierścionki, które posiadają okrągłe, duże oczka, a także szerokie obrączki. Świetnym rozwiązaniem będzie także wypróbowanie biżuterii o nieregularnych kształtach. Kobiety, których palce są bardzo szczupłe, powinny unikać pierścionków zbyt masywnych, ponieważ mogą one sprawiać wrażenie ciężkich i za dużych.

Jak dobrać pierścionek do krótkich, pulchnych palców

Kobiety, których dłonie są pulchne, a palce krótkie, powinny szczególnie uważać przy doborze biżuterii, aby dodatkowo optycznie ich nie skrócić. Te panie powinny unikać pierścionków z oczkami ułożonymi poziomo, bo takie położenie kamieni sprawi, że palce wydadzą się grubsze. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie ozdoby wydłużającej optycznie palec. Pierścionki, których oczka są ułożone wzdłuż palca, będą doskonałym rozwiązaniem. Na krótkich, pulchnych dłoniach dobrze wyglądają także takie ozdoby, które łączą się z delikatną bransoletką na nadgarstku. Dzięki takiemu połączeniu palce wydają się dłuższe. Kobiety o pulchnych dłoniach powinny także unikać zbyt masywnych sygnetów, a postawić raczej na subtelne, cienkie pierścionki.

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Bardzo ważnym aspektem jest dobranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka. Nie zawsze jest to oczywiste, szczególnie, jeśli kupujemy ozdobę na prezent i nie znamy właściwego rozmiaru. Większość sklepów jubilerskich posiada swoją własną tabelę z opisanymi rozmiarami, którą łatwo można znaleźć na stronie internetowej. Chcąc zmierzyć obwód palca, najłatwiej jest posłużyć się zwykłą nitką lub tasiemką. Owijając palec, warto jednak pamiętać o tym, że nie może ona przylegać zupełnie ściśle, zawsze powinno się zostawić niewielką ilość wolnej przestrzeni. Palec w ciągu dnia może lekko spuchnąć, a wtedy na pewno pojawi się problem ze ściągnięciem pierścionka.

Jak wybrać kolor pierścionka?

Wybierając właściwy pierścionek, warto także pamiętać o tym, że jego kolor musi być odpowiednio dobrany do naszej karnacji i stylu. Każda kobieta chce, aby dodatki, jakie zakłada, pasowały do jej stylizacji, dlatego też nie powinna pomijać nawet tak drobnego elementu, jakim jest pierścionek. Jeśli cieszymy się opaloną, ciemniejszą karnacją, to dobrym rozwiązaniem będzie złoty pierścionek. Srebro z kolei jest odpowiednie dla pań, które mają jasny, chłodny kolor skóry. Bardzo istotne jest, żeby pierścionek podkreślał kolor naszej karnacji, a nie nadmiernie z nią kontrastował. Warto także dobrać ten element biżuterii do stroju, który danego dnia mamy na sobie. Jeśli zdecydowałyśmy się na skromną, delikatną sukienkę, to pasującym rozwiązaniem będzie cienki, niewielki pierścionek. Jeśli jednak stawiamy na szaleństwo i kolory, możemy założyć duży sygnet z ozdobnym, wyraźnym oczkiem, czyli pierścionek koktajlowy.

Każdy typ pierścionka charakteryzuje się innym sposobem jego czyszczenia. Zobacz jak czyścić biżuterię.

Jaki pierścionek pasuje najbardziej do Twojej urody? Dajcie znać w komentarzach.

Oceń artykuł

Jak dobrać pierścionek do dłoni i palców? 0 (0)