Jakie okulary do komputera?

Reklama

Większość z nas już codziennie korzysta z komputera. Niektórzy nawet po kilka godzin. Jednak niezależnie od długości czasu spędzanego przy komputerze, warto zabezpieczyć swój wzrok. Jak bowiem podkreślają specjaliści, nawet najnowszy ekran nie jest w stanie uchronić nas przed męczącym działaniem sprzętu komputerowego. Jakie elementy są niezbędne w okularach do komputera?

Jeśli nie masz wady wzroku:

  • Powłoka antyrefleksyjna. Dzięki niej wzrok męczy się wolniej, ponieważ posiada odblaski i relfeksy świetlne.
  • Filtry UV.
  • Specjalna powłoka, która niweluje działanie światła niebieskiego. To światło, które produkowane jest między innymi przez monitory LED/LCD.

Jeśli masz wadę wzroku, niezbędne będą specjalne soczewki, które poza posiadaniem wymienionych wyżej cech zwiększą zasięg widzenia i jego panoramiczność. W zależności od wymagań i typu wady, będą to soczewki zwiększające pole widzenia w mniejszym (do 80cm) lub w bardzo dużym stopniu (do 400cm).
Warto dodać, że osoby z wadą wzroku powinny wybierać okulary do komputera z pomocą okulisty.

Nie wiesz, czy potrzebujesz takich właśnie okularów? Zastanów się, czy dolegają ci takie objawy, jak podrażnienie oczu, lekkie ich zaczerwienienie, nadwrażliwość na światło czy zamglenie widzenia. Jeśli tak – ruszaj po okulary.