Sweter z warkoczami – wygodne piękno

Reklama

Przytulny, miły w dotyku i cudownie ciepły – te epitety z całą pewnością pasują do swetra z warkoczami. Choć zwany jest także swetrem żeglarskim lub rybackim, pasuje niemal do... wszystkiego.

Trzy kolorowe, ciepłe swetry z warkoczami

Jeśli nie masz jeszcze go w swojej szafie, zdecydowanie powinnaś to zmienić. Zanim jednak udasz się na zakupy, zapoznaj się z naszym mini poradnikiem.

Cechy swetra z warkoczami

Najbardziej charakterystyczny i modny sweter z warkoczami to ten, który wykonany jest z grubej wełny w kolorze kremowym. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją inne atrakcyjne rodzaje tej części ubioru – wręcz przeciwnie. Ciekawym modelem swetra z warkoczami jest na przykład długi lub krótki golf albo długi kardigan z kapturem. Taki sweter może, ale nie musi być rozpinany – w jednej i drugiej wersji wygląda świetnie.

Dla kogo?

Tego typu sweter może nosić właściwie każda kobieta, choć panie z dużą nadwagą powinny ostrożnie dobierać model.

Damskie, modne swetry z warkoczami

Bardzo grube swetry plus luźno plecione, duże warkocze dodają kilka kilogramów.

Jak go nosić?

Na różne sposoby!

Ciepłe damskie swetry z warkoczami

Oto kilka pomysłów, którymi możesz się zainspirować:

  • Swobodny styl weekendowy, czyli atrakcyjny wygląd w luźnej postaci – idealny na sobotni wyjazd na ognisko. Wystarczy, że założysz za duży, jasny sweter z warkoczami i dopasujesz do niego dżinsy rurki. Pamiętaj, że zawsze świetnie prezentuje się kontrast kolorów – możesz zatem skusić się na ciemniejszą barwę spodni.
  • Wyrafinowanie i klasa. Jeśli masz ochotę zrobić niesamowite, onieśmielające wrażenie, załóż dopasowany, zupełnie biały sweter z warkoczami, do tego równie białe spodnie rurki oraz klasyczny płacz w kolorze camel.
  • Powiew nowoczesności. Idealny dla pan podążających za najnowszymi wytycznymi mody. Bardzo długi, kaszmirowy sweter z warkoczami plus pasek i wysokie kozaki – to zestaw, który na pewno doda ci pewności siebie.

Jaki model wybrać?

Jeśli taki rodzaj swetra nie znajduje się jeszcze w twojej szafie, musisz to szybko naprawić. Warto jednak najpierw zastanowić się, który model będzie ci najbardziej przydatny.
Dla kobiet, które lubią tworzyć różne kompozycje stylistyczne z jednym, ulubionym elementem odzieży, idealny będzie biały sweter z warkoczami – będzie on pasował praktycznie do wszystkiego. Jeśli jednak zdecydujesz się na taki model, przygotuj się na spory wydatek. Biały sweter, który ma być na tobie dosyć często, musi być najwyższej jakości – gorszy materiał szybko stanie się brzydki… i szary.
Jeśli podoba ci się bardzo szeroki sweter z warkoczami, zdecyduj się na niego tylko wówczas, gdy w szafie masz już kilka par spodni typu rurki (możesz też po prostu kupić sobie takie). Szeroki sweter wymaga kontrastu – tylko wówczas zostanie zachowana odpowiednia równowaga w twojej stylizacji. Szerokie spodnie plus szeroki sweter sprawią natomiast, że staniesz się… wielka.
W sklepach z damską odzieżą nie ma tego, czego szukasz? Rozejrzyj się w dziale męskim. Zwróć jednak uwagę na dopasowanie swetra – nie może być na przykład bardzo szeroki w ramionach. Pamiętaj też, że najkorzystniej będziesz wyglądała w swetrze w jednym kolorze.

Sweter z warkoczami to idealny sposób na podkreślenie swojej klasy „niechcący”. Mówisz na przykład: „No co ty, wyglądam świetnie? Tak tylko na siebie coś założyłam…”