Jak nosić szal z kapturem?

Reklama

Wydawałoby się – co to w ogóle za pytanie, prawda? A jednak, gdy mamy piękny płaszcz i jeszcze do tego piękny szal, to zastanawiamy się nie jeden raz, co właściwie powinno być na „wierzchu” i jak to wszystko ze sobą ułożyć. Ja wiem!

Modne szale pod kaptur
  • Podstawowa zasada brzmi – szal nigdy nie może być nałożony na kaptur. Zupełnie go to zniekształca i powoduje powstanie nieestetycznego garbu. Jeśli zależy ci na tym, aby nie chować ani odrobiny szala, to wybierz inny model płaszcza.
  • Jeśli twój kaptur jest bardzo rozkloszowany (a przez to ozdobny), to szal powinien być ukryty. Najlepiej wówczas byłoby wybrać ten raczej cienki, aby nie zniekształcał połów płaszcza.
  • Pod średniej wielkości kaptur możesz założyć szal, owinąć nim szyję kilka razy i efektownie ułożyć. Kaptur się uniesie, ale będzie to wyglądało całkiem dobrze. I na pewno będzie ci ciepło.
  • Zależy ci na tym, aby maksymalnie ukryć szal, bo masz przepiękny kaptur przy płaszczu? Załóż zatem nie tradycyjny szal, ale taki, który wygląda na górę od golfa.

Jeśli kaptur od twojego płaszcza przypomina te z romantycznych filmów, daj sobie spokój z wielkim szalem. Albo jedno albo drugie.