Bluza z kapturem – wrzuć na luz

Reklama

Czy może być coś przyjemniejszego, niż narzucenie na siebie wygodnej bluzy w zimny wieczór? W dodatku z pełną świadomością, że jest to dodatkowo szalenie modne? Z pewnością – nie.

Kolorowe sportowe bluzy

Komfortowy strój nie musi być niechlujny – możesz wyglądać w nim naprawdę dobrze. By jednak tak się stało, kieruj się jasno wytyczonymi zasadami.

Cechy

Bluza z kapturem najczęściej wykonana jest z bawełny, obowiązkowo ma długie rękawy oraz oczywiście – kaptur. Istnieją jej różne modele – rozpinane, wkładane przez głowę, wersje z kieszeniami lub bez.

Czy jest modna?

Jeszcze nie tak dawno bluza z kapturem kojarzona była z dwoma rodzajami ludzi – albo ze sportowcami albo z grupami z niższych grup społecznych.

Sportowe młodzieżowe bluzy
Dzisiaj bluza wychodzi z ukrycia, stają się bardzo ważną częścią garderoby stylowej kobiety.

Dla kogo i jaką wybrać?

Bluza z kapturem nie nadaje się dla starszych pań. Źle mogą wyglądać w nich także kobiety o znacznej tuszy, ponieważ dodaje kilogramów. Jeśli nie dotyczą cię te ograniczenia, to czas wybrać się na zakupy.

Młodzieżowe markowe bluzy

Pamiętaj jednak, by:

  • wybrać bluzę dopasowaną, ale nie obcisłą. Jej zadanie to delikatne podkreślenie twoich kształtów przy zachowaniu pełnej wygody noszenia.
  • zdecydować się na model z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Nie kupuj taniej bluzy, bo to bardzo pozorna oszczędność – gdy materiał się zmechaci, okaże się, że zapłaciłaś za jednorazówkę.
  • przemyśleć opcję zakupienia dwóch bluz, jeśli dysponujesz akurat większą ilością gotówki. Jedna może być bardziej uniwersalna – na przykład czarna, druga oryginalna, czyli z ciekawym, rzucającym się w oczy wzorem.
  • unikać bluz z wyraźnym logo producenta. To nie jest modne, ale obciachowe.

Jak ją nosić?

Jeśli jesteś bardzo odważna i masz niezwykłe wyczucie stylu, możesz zakładać bluzę praktycznie do wszystkiego – wszystko zależy od twojej inwencji twórczej. Jeżeli jednak obawiasz się takich eksperymentów, zakładaj raczej „bezpieczne” zestawy.
„Bezpieczne” wcale nie oznacza „nudne”. Masz szerokie pole do popisu – możesz zakładać bluzę do dżinsów, spodni rurek, tzw. „boyfriendów”, sportowych spódnic czy, jeżeli tylko masz świetną figurę, do legginsów.
Pamiętaj, że sportowy charakter bluzy wcale nie „zwalnia cię” z obowiązku zakładania biżuterii. Możesz wybrać albo bardzo pasująca sportową, albo uniwersalne kolczyki koła, byle tylko nie cyrkonie i perły.
Ważna uwaga – pamiętaj, że jeżeli zakładasz bluzę gładką, to spodnie czy dodatki mogą być bardziej wzorzyste. I odwrotnie, bluza w wyraźne wzory wymaga stonowanej reszty stroju.

Na pewno masz w domu jakąś bluzę – każda z nas ma. Przyjrzyj się jej i surowym okiem oceń, czy przypadkiem nie wygląda nieświeżo. Jeśli tak – po prostu ją wyrzuć. Wygoda nie równa się bylejakości!