Jaka koszula do porodu?

Reklama

W trakcie porodu raczej żadna kobieta nie myśli o tym, czy prezentuje się elegancko. Ale nie można zapominać o tym, że jednak wygląd się liczy… i komfort również. Jak zatem przygotować się do porodu w kontekście wyboru odpowiedniej koszuli?

  • Przede wszystkim – zapomnij o drogich fatałaszkach. Koszula do porodu to rzecz jednorazowa i uwierz – będzie tak zniszczona, że już nigdy jej nie założysz.
  • Niektórzy mogą ci doradzać, abyś założyła zwykły t-shirt. Nie rób tego! Zanim dojdzie do ostatniej fazy na fotelu ginekologicznym, przez większość czasu będziesz chodziła po sali i skupiała się na porodzie. Na pewno nie pomoże ci w tym świadomość, że wszyscy widzą twoją bieliznę.
  • Jeśli chcesz, możesz poszukać w sklepach tzw. koszul jednorazowych do porodu – nie będzie ci żal ich wyrzucić.
  • Kupując, zwróć uwagę na to, aby koszula była łatwo rozciągana na górze – przyda ci się to, gdy położą już dziecko na twojej piersi. Z rozpinaniem guzików może być za dużo kłopotu.

Choć wolimy nie myśleć o porodzie, to jednak porodowa koszula musi stanowić ważną część wyprawki. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwile, w przeciwnym razie może otrzymać koszulę szpitalną – brzydką i niewygodną.