Jaką kurtkę wybrać na zimę?

Reklama

Nie istnieje chyba osoba, która cieszyłaby się z faktu nadchodzącej jesieni i zimy. Wyjątkiem są kobiety, które widzą w tym okazję do zakupu nowej kurtki, przeznaczonej właśnie na tę porę roku. Zanim jednak kupisz „cokolwiek” warto dokładnie przyjrzeć się różnym modelom i zapoznać z moimi wskazówkami.

Damskie kurtki na zimę
  • Niezwykle istotne przy wyborze kurtki zimowej jest to, czym jest wyłożona od środka. Popularne „materiały to puch, pierze albo wypełnienie sztuczne. Najmocniej grzewcze właściwości ma to pierwsze.
  • Jeśli widzisz ładną i tanią kurtkę na zimę, to prawdopodobnie ma ona wypełnienie z tworzywa sztucznego, czyli z włókien poliestrowych. Grzeje ona jednak zdecydowanie gorzej od konkurencyjnego puchu i pierza.
  • Zwróć uwagę na warstwę zewnętrzną. Nawet, jeśli nie planujesz wypadu na narty, to materiał kurtki powinien być oddychający, lekki i wodoodporny.
  • Jeśli jednak planujesz śnieżne szaleństwa, koniecznie zaopatrz się w kurtkę z membraną wewnętrzną – dzięki temu ochronisz się przed ewentualnym jej przeciekaniem.

Uwaga! Pamiętaj, że cena najczęściej idzie w parze… z jakością. Jeśli chcesz dobrej kurtki, przygotuj się na spory wydatek.