Lakier do paznokci – prostsze, niż myślisz!

Reklama

Z lakierami do paznokci bardzo często eksperymentujemy. Wybieramy z pośród szerokiej palety barw, próbujemy różnych odcieni. Tymczasem – według znawców mody, na naszych paznokciach mogą pojawiać się tylko cztery kolory.

Markowe, kolorowe lakiery do paznokci

Jeśli zatem do tej pory miałaś ciągły problem z lakierami – nie martw się, twoje kłopoty należą do przeszłości.

Cechy

Lakier do paznokci to emalia, która ma tysiące barw i kolorów.
Możemy wybierać i przebierać spośród szerokiej gamy, w której także znajdują się lakiery z brokatem albo te, których metaliczny poblask można wywołać, zbliżając magnes.

Jaki wybrać?

Przede wszystkim – dobry. Kupowanie tanich lakierów, takich po 2 – 3 złote, może i jest oszczędne, ale nie na dłuższą metę. Bo czy oszczędnością pieniędzy (i czasu!) można nazwać kupowanie kosmetyku, który pozostaje na paznokciach przed jedną dobę, a potem zaczyna odpryskiwać?
Kupuj sprawdzone lakiery– wydasz na nie sporo, ale przecież mogą stać na twojej półce naprawdę długo. To wydatek na miesiące.
Równie ważnym kryterium jest kolor. Słynne znawczynie mody mówią otwarcie: „Zapomnij o palecie barw. Kobiety z klasą mają na swoich paznokciach tylko jeden z czterech kolorów lakierów”.

O jakie kolory dokładnie chodzi?

  • Ekstremalnie czerwony (najlepiej firmy Rouge Noir)
  • Bardzo, bardzo jasny róż (firma Essie Ballet Slippers produkuje najlepsze z najlepszych)
  • Czarny (jeśli zależy ci na świetnym produkcie, wybierz Chanel Black Satin)
  • Przezroczysty (wybierz OPI Designer Series Topcoat).

Jak go nosić?

Lakier do paznokci się nosi – podobnie jak perfumy. Do czego zakładać poszczególne kolory?
Czerwony lakier zakładaj wtedy, kiedy chcesz podkreślić swoją kobiecość. Do pozornie skromnych (zbyt skromnych) sukienek, do obcisłych spodni rurek i na imprezę. Ogólnie zawsze wtedy, kiedy twoja kreacja wydaje się być zbyt „grzeczna” albo zbyt nudna kolorystycznie.
Jasny róż to kolor, który świetnie sprawdza się jako „łamacz” bardzo kobiecych stylizacji. Idealnie pasuje do mini, do obcisłej sukienki z dość dużym dekoltem, do szpilek. Jednocześnie genialnie pasuje wtedy, kiedy chcesz być profesjonalna – czyli do biznesowych kostiumów i garsonek.
Lakier czarny jest świetny, gdy chcesz dodać sobie nieco gotyckich klimatów. Pasuje właściwie do wszystkiego – no, może nie do sukni ślubnej i spotkania z szefem.
Jeżeli natomiast nie możesz się zdecydować albo po prostu masz już zbyt dużo „dodatków” do swojej stylizacji, wybierz lakier bezbarwny. Koniecznie dobrej jakości, oczywiście.

Kolor lakieru ma duże znaczenie, ale nawet najpiękniejsza, najbardziej krwista czerwień nie będzie prezentowała się dobrze… na zaniedbanych paznokciach. Kolorowanie zaniedbanych płytek to jak pryskanie spoconej skóry perfumami – efekt zawsze jest tragiczny.