Cztery barwne apaszki

Reklama

Jeśli jednak uważasz, że apaszka to tylko kawałek zbędnego materiału, to najwyraźniej niewiele o niej wiesz. Pomożemy Ci wyjść z tego błędu.

Cechy

Apaszka to kawałek obszytej, delikatnej tkaniny. Najczęściej występuje w kształcie kwadratu i wykonana jest z jedwabiu, bawełny, poliestru albo wiskozy.

Kolorowe apaszki ze wzorkami

Do wyboru istnieje wiele rodzajów apaszek – istnieją zarówno te, które są tak małe, że owijają tylko szyję, ale są też tak duże, że można zrobić z nich nawet bluzkę.

Czy jest modna?

Ten dodatek nigdy nie wyszedł z mody, a już na pewno w uznaniu kobiet ceniących sobie klasykę. Apaszka jest rzeczą, która się nie nudzi – w jednej chwili potrafi odmienić całą stylizację.

Modne kolorowe apaszki

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w zależności od sezonu, różnią się rodzaje aktualnie modnych apaszek. Obecnie te najmodniejsze są bardzo delikatne i zwiewne, nie należą jednak do najmniejszych.

Jak ją nosić?

Nawet noszenie tak niepozornego dodatku, jakim jest apaszka, wymaga przestrzegania kilku ważnych zasad. Oto, co powinnaś wiedzieć:

  • Apaszka nie musi być umieszczona tylko na twojej szyi! Równie dobrze będzie wyglądała przewieszona przez ramię torebki albo nawet przez nią samą. Możesz także owinąć nią ramiona albo użyć jej zamiast paska do spodni – wszystko zależy od twojej wyobraźni oraz – oczywiście, od rozmiaru apaszki.
  • Pamiętaj, że ten dodatek musi być dopasowany do reszty twojej stylizacji. Warto tu przypomnieć jedną, stała zasadę – jeśli twój zestaw ubrań jest stonowany i nie ma wzorów, postaw na barwną apaszkę. Jeżeli to właśnie ubiór jest raczej barwny, to niech apaszka będzie stonowana.
  • Jeśli nie masz pomysłu na ciekawą apaszkę, pamiętaj o klasyce – idealne są grochy, kropeczki oraz nieśmiertelna krateczka.
  • Wielbicielki klasyki powinny wybierać apaszkę z jedwabiu – tylko ten materiał dodaje stylizacji odpowiedniego stylu i klasy.

Kiedy nie zakładać apaszki?

Istnieją takie ubrania, do których zdecydowanie nie warto wiązać apaszki na szyi. Nie rób tego, jeśli założyłaś bluzkę z żabotem albo duży wisior.
Panie o obfitym biuście powinny zdecydowanie uważać na długie apaszki. Fałdy materiału będą optycznie powiększały piersi.
Nie zakładaj tego dodatku, jeżeli jesteś właścicielką krótkiej i dosyć grubej szyi – wywołasz niekorzystny dla swojej sylwetki efekt.

Apaszka? Oczywiście, że powinnaś ją zakładać – nic przecież tak szybko nie doda ci uroku, klasy i szyku.

Oceń artykuł

Apaszka – powiew mody na twojej szyi 0 (0)