Kapelusz przeciwsłoneczny – na zdrowie i dla urody

Reklama

Ochrona przed palącym słońcem nie jest powodem, by zrezygnować z atrakcyjnego wyglądu - wręcz przeciwnie, możesz bez problemu połączyć piękne z pożytecznym. Na przykład za pomocą kapelusza przeciwsłonecznego.

Gustowne, damskie kapelusze przeciwsłoneczne

Noszenie takiego dodatku wiąże się z wieloma korzyściami. Poznaj je i dowiedz się, jak nosić tego typu kapelusz.

Cechy

Kapelusz przeciwsłoneczny składa się z dużego ronda oraz główki. Wykonany jest z liści palmy, słomy lub trzciny.

Letnie, wygodne kapelusze przeciwsłoneczne

Jest niezwykle lekki i służy ochronie przed działaniem promieni słonecznych. Występuje w wielu kolorach i rodzajach.

Dla kogo i czy jest modny?

Kapelusz przeciwsłoneczny jest szalenie modny, chociaż latem sięgamy po niego głównie na plaży. Znawczynie mody wiedzą jednak doskonale, że nadaje się on również na miejsce ulice – trzeba tylko wiedzieć, z czym go łączyć.

Damskie, eleganckie kapelusze przeciwsłoneczne

Ten rodzaj dodatku do stroju pasuje każdej kobiecie, niezależnie od wieku czy tuszy. Możesz zatem nosić go bez obaw o to, czy cię skróci, wydłuży czy doda kilogramów – z pewnością tak się nie stanie.

Jak go nosić?

Letni, damski kapelusz to bardzo charakterystyczny dodatek – by wyglądać w nim dobrze, trzeba kierować się kilkoma ważnymi zasadami.

  • Jeśli boisz się zwracać na siebie uwagę, wybieraj kapelusze z mniejszym rondem. Panie kochające być w centrum zainteresowania powinny zdecydować się na model z bardzo szerokim, falującym rondem.
  • Pamiętaj, że taki kapelusz pasuje tylko i wyłącznie do „wakacyjnych” stylizacji. Najlepiej komponuje się z lnianymi tkaninami, lekkimi materiałami i kolorami ziemi. Genialnie wygląda w połączeniu z sukienkami w stylu vintage. Oczywiście możesz też zakładać taki kapelusz do kostiumu kąpielowego.
  • Butami, które zawsze perfekcyjnie pasują do kapelusza ze słomki są espadryle. Jeśli ich nie masz – kup. Dzięki temu uzyskasz niezwykle trafiony stylistycznie, letni zestaw.
  • Taki dodatek warto nieco urozmaicić – wybierz taki z przepaską wokół tzw. „główki”. Najlepiej niech ma ona klasyczny kolor (czerń, biel), możesz także sama zakładać różne opaski w zależności od zestawu ubrań.
  • Do takiego kapelusza koniecznie zakładaj duże, przeciwsłoneczne okulary. Dzięki temu zyskasz bardzo modny wygląd.
  • Jeżeli nie masz pewności, czy twoja stylizacja będzie dobrze komponowała się z kapeluszem, wybierz ubrania białe, beżowe albo czarne – oczywiście na letnich tkaninach. Taki zestaw zawsze pasuje do kapelusza.
  • Ważna wskazówka – przeciwsłoneczny kapelusz nie pasuje do pracy – jeśli kusi cię, by założyć go do biura, koniecznie porzuć ten pomysł.

Masz wakacje, ale jeszcze ich „nie czujesz”? Załóż duży, przeciwsłoneczny kapelusz, a w sekundę zapomnisz o pracy!