Stylowe koktajlowe kolczyki koła

Reklama

Wiele kobiet wkłada je do różnych stylizacji – warto jednak wiedzieć, że nie do wszystkiego one pasują. Dowiedz się, do czego raczej ich… nie zakładać.

Cechy i czy są modne?

Kolczyki zwane „kołami” to po prostu kolczyki w kształcie obręczy.

Duże markowe kolczyki koła

Istnieją w modzie od wielu lat i niezmiennie plasują się na mocnej pozycji pod względem popularności.

Dla kogo?

Teoretycznie kolczyki koła pasują każdej z nas, niezależnie od wieku czy figury. Jednak warto wiedzieć, że te największe i najgrubsze to dodatek raczej dla młodych kobiet, szukających ekstrawaganckiego wyglądu. Starszym paniom pasują raczej kolczyki o znacznie mniejszej średnicy.

Damskie markowe kolczyki - koła

Co więcej, warto też zauważyć, że kobiety przy tuszy powinny raczej unikać małych, drobnych kółek w uszach – przy dużej sylwetce mogą one stać się „niewidoczne”.

Jak je wybrać i nosić?

Wybierając kolczyki, staraj się postawić na dobre jakościowo materiały – złoto albo srebro. Dzięki temu, choć wydasz więcej, w rzeczywistości zaoszczędzisz. Kolczyki z sztucznych tworzyw bardzo szybko robią się odbarwione, a spod emalii widać nieestetyczną blaszkę. Wybierając szlachetne tworzywa, będziesz miała gwarancję, że twoja biżuteria będzie z tobą przez wiele lat i to w nienaruszonym stanie.
Warto też zauważyć, że kolczyki koła nie są specjalnie drogie – dlatego jeśli tylko masz taką możliwość, zdecyduj się na kilka ich modeli, w różnych rozmiarach i o różnych grubościach.
Noszenie kolczyków także wymaga zwrócenia uwagi na kilka zasad – oto one:

  • Jeśli wybierasz kolczyki z dodatkami – czyli na przykład podoczepianymi kryształkami Swarowskiego, to pamiętaj, że pasują one tylko i wyłącznie do eleganckich stylizacji – niekoniecznie do dżinsów i lekko przedartego podkoszulka.
  • Grube i duże koła to biżuteria, która świetnie wygląda z młodzieżowym stylem – na przykład rurkami i dżinsową kurteczką. Zakładaj je na imprezę do klubu.
  • Pamiętaj, że koła w uszach to nie tylko srebro albo złoto! Taka biżuteria może być wykonana również z drewna albo mosiądzu. Tylko od ciebie zależy, na jaki model się zdecydujesz.

Każda klasyczna kobieta ma w swojej szafie kolczyki w kształcie kół. W odpowiedniej chwili potrafią one bowiem po prostu uratować sytuację – na przykład wtedy, gdy pozornie zwykłej stylizacji pragniesz dodać trochę charakteru.

Oceń artykuł

Koła w uszach – zawsze na czasie 0 (0)