Koszulka polo – nie tylko na boisko

Reklama

Choć kojarzy się głównie z boiskiem i kortem tenisowym, znawczynie mody już dawno wiedzą, że można ją zakładać również przy innych okazjach. Koszulka polo to bowiem naprawdę ciekawy ciuch.

Kolorowe koszulki polo z krótkim rękawem

Jeżeli tylko masz ochotę na odrobinę urozmaicenia, zapoznaj się z tą ciekawą koszulką – przyda ci się do przeróżnych stylizacji.

Cechy

Koszulka polo to właściwie typowy t-shirt, który ma jednak bardzo charakterystyczną cechę. Mianowicie, by nazwać t-shirt „polo”, musi ona mieć dosyć sztywny kołnierzyk oraz rozpinany na guziki dekolt.

Czy jest modna?

Koszulka polo nie jest co prawda rodzajem ubrania, na który kobiety „rzucają się” w powiewie mody. Z całą pewnością jest jednak cały czas aktualna i co najważniejsze – stopniowo rośnie jej popularność.

Markowe koszulki polo z krótkim rękawem

Jeśli więc dołączysz do grona jej wielbicielek, z cała pewnością możesz uznać się za kogoś, kto podąża śladami mody.

Dla kogo i jak ją wybrać?

Koszulka polo najlepiej prezentuje się na kobietach szczupłych, nie jest jednak „zakazana” paniom z dodatkowymi kilogramami. Jeśli chodzi o wiek, nie istnieją tutaj żadne zaostrzone kryteria – ten rodzaj koszulki mogą nosić zarówno młode dziewczęta, jak i starsze panie.

Sportowe koszulki polo z krótkim rękawem

Wybierając koszulkę polo, kieruj się następującymi wskazówkami:

  • Dwa najmodniejsze kolory koszulki polo to granat i biel – jeśli nie wiesz, na jaki model się zdecydować, to wybierz właśnie te dwa. A przynajmniej na początek.
  • Przymierz koszulkę w swoim rozmiarze oraz o jeden rozmiar za małą. Koszulka polo może być lekko obcisła, nie powinna natomiast „wisieć” na tobie.
  • Pamiętaj, że istnieją koszulki polo z długimi rękawami! Wiele kobiet o nich zapomina, podczas gdy takie modele naprawdę świetnie prezentują się na ciele.
  • Nie wahaj się przed zakupem koszulki polo w żywym, zdecydowanym kolorze.

Jak ją nosić?

Noszenie koszulki polo nie musi, a nawet nie powinno być nudne. Dowiedz się, jak urozmaicić stylizacje z nią związane oraz do czego nie wypada jej zakładać.
Jeśli należysz do szczuplejszych kobiet, możesz wypróbować bardzo ciekawego połączenia dwóch koszulek polo. Zdecyduj się wówczas na radosne, odważne kolory.
Koszulka polo pasuje do marynarki, spodni z kantem czy stylowej spódnicy. Nie pasuje jednak… do dresu i warto to zapamiętać.
Staraj się dopasować do stylu koszulki polo, jednocześnie tworząc swój własny. Możesz na przykład założyć do niej obcisłe, białe spodnie, czapkę bejsbolową i kolczyki – koła.

Koszulka polo nada ci kalifornijskiego klimatu, czyli luzu, wygody i swobodnego szyku. Czy można tego nie spróbować?