Marynarska koszulka w paski – modowy przypływ!

Marynarska koszulka w paski – modowy przypływ!

Prosta, klasyczna i skromna, a potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Marynarska koszulka w paski, bo to o niej mowa, powinna wisieć w szafie każdej kobiety, która kocha prostą elegancję.

Damskie, marynarskie koszulki w paski

Reklama

Skoro noszą ją niemal wszystkie Francuzki, to oznacza, że ta koszulka musi być elegancka. Jednak zanim pójdziesz ich śladem, dowiedz się, jak tę bluzeczkę wybrać…i nosić.

Cechy

Koszulka ta ma jedną, najbardziej charakterystyczną cechę, czyli granatowo – białe, poziome paseczki. Co do innych jej charakterystyk, istnieje duże zróżnicowanie. Masz zatem wybór między koszulkami z długimi albo krótkimi rękawami, różnymi rodzajami dekoltów albo poszczególnymi dodatkami. Zanim jednak odbiegniesz bardzo mocno od oryginału, pamiętaj, że klasyczna koszulka w paski ma długie rękawy, nie posiada dodatków (czyli np. kokardek), a jej dekolt wycięty jest w tzw. „łódkę”.

Czy jest modna?

Marynarska koszulka to hit, który jest modny od wielu lat, chociaż jego fenomen bywa niezrozumiały – wszak to prosta koszulka w bardzo prosty wzór. Niemniej, faktem jest, że noszą ją takie sławy jak Jean Paul Gaultier, zakładają ją także ikona stylu Brigitte Bardot.

Dla kogo i jak ją wybrać?

Ten typ koszulki pasuje tak naprawdę każdej z nas. Panie, które są przy tuszy, mogą czuć się skrępowane w tego typu stroju, ale niepotrzebnie – jeśli tylko wybiorą cienkie paski i niezbyt obcisły model, z pewnością marynarska koszulka tylko poprawi ich wygląd.
By wyglądać naprawdę dobrze w tej właśnie koszulce, musisz najpierw… wybrać jej odpowiedni model. Służymy pomocą i niezbędnymi informacjami:

  • Przede wszystkim – kieruj się klasyką. Wszelkie marszczenia czy kokardki powodują, że odejdziesz od oryginału i z marynarskiej, twoja koszulka stanie się po prostu… koszulką.
  • Pamiętaj, by wybrać odpowiedni rozmiar. Gdy jest on właściwy, koszulka nie przylega za mocno do ciała, ale też nie „wisi” na nim. Powinna być po prostu dopasowana.
  • Stawiaj na tkaniny dobrej jakości. Z pewnością znajdziesz je w sklepach najlepszych marek: Petit Bateau,. L. Bean, Jean Paul Gaultier, Armor Lux, St. James.

Z czym ją łączyć?

Marynarskiej koszulki nie zakłada się ot tak, do zupełnie przypadkowego zestawu ubrań. To swoboda kontrolowana – choć każdy element twojej garderoby będzie przemyślany, to masz wyglądać na luzie. Zapewnią ci to następujące zestawy:

  • Przetarte dżinsy i czarna marynarka – opcjonalnie możesz dołożyć też jasną apaszkę.
  • Białe szorty i niebieskie dodatki – to świetnie połączenie!
  • Czarne rurki i puchowa, dobrana kolorystycznie kamizelka .
  • Jeśli jesteś odważna, możesz też połączyć marynarską koszulkę z ciekawym nakryciem głowy – świetnie sprawdzi się tutaj mały, czarny kapelusz.

W 1858 roku francuska Marynarka Wojenna włączyła tę koszulkę jako element obowiązkowego munduru wojskowego. Już sama wiedza o tym sprawia, że ten ciuch nosi się w wyjątkowy sposób!

Reklama

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top