Męska biała koszula – skarb skradziony z męskiej szafy

Reklama

Kiedy nosi ją mężczyzna, jest po prostu czysty i schludny. Kiedy podbiera mu ją kobieta – staje się kusicielką. Fenomen białej, męskiej koszuli na damskim ciele znamy nie od dzisiaj.

Klasyczne męskie białe koszule z długim rękawem

Warto jednak podkreślić, że biała koszula ukradziona z męskiej szafy przydaje się nie tylko wtedy, kiedy chcemy kusić – może także po prostu świetnie pasować do stylizacji.

Cechy

Biała koszula, o której mowa w artykule, nie jest w żaden sposób „przerabiana” na bardziej damski model. Nie znajdziesz w niej zwężenia w talii ani dekoltu układającego się tak, by podkreślić biust. To po prostu… męska koszula z długimi rękawami.

Czy jest modna?

Ten rodzaj ubrania to już klasyka – wydaje się, jakby kobiety zawsze nosiły białe koszule swoich mężczyzn.

Markowe, męskie białe koszule z długim rękawem
Dlatego nie zastanawiaj się długo nad tym, czy jest modna – była, jest i będzie. Na pewno.

Jak ją wybrać?

Jeśli masz ochotę, możesz po prostu skraść taką koszule swojemu mężczyźnie. Możesz też jednak równie dobrze ją kupić – najlepiej w dziale z męską odzieżą.

Białe męskie koszule z długim rękawem

Oto, czym powinnaś się kierować przy zakupie:

  • Wybieraj jak najbardziej klasyczną wersję. Jeśli jesteś bardzo drobna, możesz jedynie wybierać rozmiar mniejszy, niż średni – chodzi przecież nie o to, aby „tonąć” w koszuli, ale by była ona ciut za duża.
  • Nie decyduj się na żadne ozdobniki! Zapomnij o perełkach, kamyczkach, wstawkach – to ma być klasyka w męskim wydaniu.
  • Jeśli dysponujesz większymi środkami, wybierz koszulę, która ma guziki z prawdziwej masy perłowej. Gdy jednak raczej wolisz zaoszczędzić – niech guziki chociaż na takowe wyglądają.
  • Ten rodzaj ubrania dopuszczalny jest w dwóch modelach: to wersja lniana albo bawełniana.

Z czym ją nosić?

Przede wszystkim musisz stworzyć kontrast. Koszula będzie dość luźna, więc załóż do niej obcisłe spodnie. I koniecznie szpilki!
Z białą koszulą najlepiej komponują się barwy ziemi – brązy, zielenie, szarości i czernie. Różowy sweter czy spódnica będą zdecydowanie dziwnie się prezentowały.
Dobrym pomysłem jest przewiązanie koszuli – na przykład skórzanym paskiem. Możesz też, co jest równie modne, po prostu włożyć ją do spodni.
Nie wahaj się założyć ekstra dodatków do tego typu stylizacji, jednak niech również jest to klasyka. Cienkie, złote koła będą prezentowały się perfekcyjnie do białej koszuli.
Jeśli tylko masz ochotę, możesz nieco wzbogadzić „męskie” charakter twojego stroju, zakładając szelki albo po prostu krawat. Nie musisz martwić się o brak kobiecości – ta koszula naprawdę nie daje takiego efektu.

Kojarzysz noszenie białej, męskiej koszuli tylko z porankiem po upojnej nocy? Przełam ten stereotyp i bądź pociągająca również na co dzień. A przy tym… szalenie elegancka!