Pasek, czyli ukłon w stronę talii

Reklama

Zdumiewające jest, że pasek, który potrafi tak wiele, jest tak niedocenianym elementem kobiecej garderoby. A przecież odpowiednio dobrany może zdziałać prawdziwe cuda! Jak zatem wybrać odpowiedni dla stylizacji model?

Ciemne skórzane paski do spodni

Najpierw są buty, potem torebki, następnie długo, długo nic… i wtedy mamy paski. Taka kolejność świadczy o tym, jak bardzo nie dostrzegamy mocy drzemiącej w tym niepozornym dodatku. Czas to zmienić.

Jakie paski są modne?

Dobra wiadomość jest taka, że… wszystkie.

Młodzieżowe paski do spodni

Zmienia się sposób ich noszenia (obecnie niemodne jest noszenia paska na biodrach, co robiło furorę jeszcze kilka lat temu), ale zarówno modne, jak i cienkie paski są modne cały czas.

Jak dobrać pasek do figury?

Wybór odpowiedniego paska nie powinien być przypadkowy – ten element stroju może zaważyć o całym wykończeniu stylizacji.

Cztery młodzieżowe paski do spodni

Dlatego warto kierować się następującymi wytycznymi:

  • Jeśli masz figurę typu „klepsydra”albo „gruszka”z wyraźnie zaznaczoną talią, nie wahaj się jej podkreślać.
    Pamiętaj jednak, że w przypadku nieco bardziej obfitych kształtów musisz uważać na grubość dodatku – nie może on być ani zbyt cienki, ani zbyt gruby.
  • Dla pań, których figurę można określić jako „chłopięcą”noszenie paska w talii jest również wskazane, jednak wówczas należy uważać, by nie zakładać go na obcisłe ubrania. Najlepiej będzie wyglądała luźna tunika lub sukienka, która zostanie przewiązana delikatnym paskiem.
  • Niskie i drobne kobiety powinny zakładać cieniutkie paski, by zbytnio nie obciążyć sylwetki. Z kolei dla pań o rubensowskich kształtach cienki pasek nie jest wskazany.

Z czym je nosić?

Choć pasek jest raczej drobnym wykończeniem stroju, może go zepsuć albo udoskonalić. Warto wiedzieć, co powoduje jaki efekt.
Do spodni z wysokim stanem nie pasują grube paski – zakładaj więc tylko i wyłącznie te zupełnie cieniutkie.
Ostrożnie z biżuterią, jeśli pasek jest obficie ozdobiony! Kamienie na pasku, cyrkonie na kolczykach i świecidełka na bransoletkach to zdecydowanie zbyt dużo jak na jedną stylizację.
Jeśli twoja stylizacja jest bardzo spokojna (na przykład jest nią biała sukienka), możesz zdecydować się na mocny akcent w postaci paska. Taki efekt zrobi pasek imitujący skórę krokodyla czy ozdobiony motywem cętek.

Jak powiedział kiedyś ktoś, kogo nazwiska już zapewne nie poznamy – „Talii utrata to wielka strata”. Nie dopuść do tego – nie bój się eksperymentować z paskami.