Skórzane rękawiczki – elegancja zaczyna się od dłoni

Reklama

Nie wiedzieć, czemu, założenie skórzanych rękawiczek natychmiast dodaje noszącej wrażenia zmysłowej elegancji. Jednak bez wątpliwości wskazuje to na fakt, że taki rodzaj dodatku musi być obecny w damskiej garderobie.

Cztery pary damskich skórzanych rękawiczek

Samo „mieć” to oczywiście nie wszystko. Trzeba również wiedzieć, który konkretnie model warto kupić i z czym wypada go nosić.

Czy są modne?

Skórzane rękawiczki to jeden z tych dodatków, które bez wahania trzeba zaliczyć do wiecznej klasyki. Kupując je, możesz wydać większą kwotę bez obaw, że za jakiś czas nie będą już modne – z całą pewnością tak się nie stanie.

Modne młodzieżowe rękawiczki skórzane

Warto jednak uważać z kolorami – te, które zawsze będą na czasie, to modele o stonowanych, klasycznych kolorach. Rękawiczki w odcieniach transparentnego błękitu czy różu mogą „nie przeżyć” wielu modowych sezonów.

Rodzaje skórzanych rękawiczek

Jeśli uważasz, że rękawiczki skórzane mają tylko jeden model – jesteś w błędzie.

Proste, kolorowe rękawiczki skórzane

Tak naprawdę są ich bowiem aż cztery.

  • Rękawiczki motocyklowe. Bardzo charakterystyczne, ich cechami rozpoznawczymi są małe i większe dziureczki w materiale. Rękawiczki te mają za zadanie chronić przed wiatrem i zimnem, są zatem dosyć ciepłe.
  • Rękawiczki samochodowe. Piękne i niezwykle delikatne, znacznie ułatwiające trzymanie kierownicy. Warto jednak zauważyć, że nie nadają się one w sytuacji, gdy dłoniom potrzebne jest ogrzanie. Temu służy kolejny typ rękawiczek.
  • Rękawiczki zimowe. Są wyściełane polarem i futerkiem, dodatkowo często posiadają futerkowe, ozdobne wykończenie na brzegach. Za sprawą podszewki są oczywiście grubsze, niż pozostałe, co jednak nie odejmuje im uroku.
  • Rękawiczki wiosenne. To delikatna, pozbawiona ciepłej podszewki odmiana rękawiczek zimowych. Pełnią głównie funkcje ozdobne, choć zdecydowanym zmarźluchom przyniosą oczekiwane, delikatne ciepło.

Jak je nosić?

Zakładaj rękawiczki o różnych porach roku – nie tylko zimą. Świetnie prezentują się na przykład późną wiosną, w połączeniu z delikatną sukienką.
Pamiętaj – naprawdę warto posiadać rękawiczki w różnych kolorach! Większość kobiet kupuje tylko jeden egzemplarz (zwykle w kolorze czarnym) i nosi je do wszystkiego. Tymczasem odpowiednio dobrany kolor tego dodatku może zmienić całą stylizację! Warto jednocześnie pamiętać o ważnej zasadzie: jeśli chcesz założyć rękawiczki w zdecydowanym kolorze (np. czerwone), to reszta stroju musi być stonowana.
Nie zakładaj skórzanych rękawiczek do marynarki. To jeden z niewielu elementów stroju, do którego rękawiczki zdecydowanie nie pasują.

Zakładasz skórzane rękawiczki… i w sekundzie czujesz się jak gwiazda. Dla takiego uczucia warto porzucić stare zwyczaje i zaopatrzyć się w różne modele tego wyjątkowego dodatku.