Długie, letnie sarongi dla kobiet

Reklama

To wyjątkowo delikatne okrycie kosztuje niewiele, a przyda się każdej kobiecie. Czy jednak wiesz, jak je wybrać i nosić?

Cechy

Sarong to prostu bardzo duża chusta. Może mieć kształt kwadratu albo prostokąta. Nosi się ją właściwie tylko i wyłącznie na plaży, jako okrycie stroju kąpielowego. Inna nazwa tego okrycia to pareo.

Czy jest modny?

O tak, sarong jest bardzo modny! Jeszcze kilka lat temu kobiety raczej z niego nie korzystały, niechlubnie okrywając się ręcznikiem.

Letnie sarongi w jasnych kolorach

Dzisiaj, gdy wiadomo już, że okrycie z ręcznika nie jest zbyt stylowe, często wybiera się sarong. I słusznie, bo to właściwie jedyna „narzuta”, która pasuje do kostiumu i która nie pozbawia nas gustownego i eleganckiego wyglądu.

Dla kogo i jak go wybrać?

Sarong jest okryciem odpowiednim dla każdej z nas – bez najmniejszego wyglądu. Co ważne, potrafi bardzo pomóc, jeśli masz kompleksy. Panie z dodatkowymi kilogramami w okolicy bioder z ulgą okrywają się sarongiem, gdy trzeba udać się do plażowej restauracji. Choć oczywiście nie ma co ukrywać – sarong najlepiej prezentuje się na idealnej figurze.
Wybierając sarong, nie decyduj się na „cokolwiek” – to niestety jeden z najczęstszych błędów kobiet. Pamiętaj, że odpowiednio dobrany, może nie tylko być łatwiejszy we wiązaniu, ale też doda ci stylu.

Damskie sarongi w różnych kolorach

  • Wybieraj sarongi, które są bogato zdobione – chyba, że jest taki także twój strój kąpielowy. Kieruj się prostą zasadą. Kostium we wzory – gładki sarong. Strój w jednym kolorze – szaleństwo wzorów na sarongu.
  • Nie kupuj w sklepikach przy plaży! Po pierwsze, będziesz ubrana jak połowa kobiet na plaży, a to nic miłego. Po drugie, ceny w takich miejscach są zwykle mocno wygórowane, a jakość materiału – słaba. Pomyśl o tym dodatku znacznie wcześniej, niż przed wyjściem na plażę.
  • Jeżeli szukasz czegoś oryginalnego, udaj się do indyjskich sklepów. W takich miejscach zawsze znajdzie się coś wspaniałego i wyszukanego. A ryzyko, że zobaczysz inną kobietę w takim samym sarongu jest właściwie znikome.
  • Masz kilka kostiumów kąpielowych? Zakup sobie zatem kilka sarongów. Łączenie zupełnie niepasujących do siebie elementów naprawdę nie będzie wyglądało korzystnie. A przecież na plaży masz wyglądać zjawiskowo.

Jak je nosić?

Najbardziej klasyczny rodzaj noszenia sarongu to upięcie go na biodrach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, być spróbowała czegoś nowego. Jeżeli spędzasz cały dzień na plaży albo w ośrodku wczasowym, zrób z pareo sukienkę – w tym celu musisz fantazyjnie zawiązać je na szyi. Jeśli wepniesz dodatkowo kwiat we włosy, efekt wspaniałego efektu gwarantowany.

Wyobraź sobie taką scenę: leżysz na plaży w cudownym bikini, w końcu jednak postanawiasz pójść do plażowej knajpki, więc… owijasz się ręcznikiem? Oczywiście, że nie! Tylko i wyłącznie boskim, klasycznym i lekkim jak piórko sarongiem. Ręcznik zostaw… w łazience.

Oceń artykuł

Sarong – stylowe plażowanie 0 (0)