Jaka kurtka na zimę?

Reklama

Zakup kurtki na zimę nie należy do najprostszych zadań dla kobiety. Fakt, ze jest to spory wydatek, także nie ułatwia sprawy. Warto zatem dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji.

Trzy damskie kurtki na zimę
  • Bardzo ważna kwestia to to, czy jesteś aktywna i jak podróżujesz – odpowiedź na to pytanie pozwoli ci podjąć decyzję. Jeśli rzadko wychodzisz z domu zimą i jeździsz głównie samochodem, to możesz pozwolić sobie na cieńszy, ale bardziej elegancki płaszczyk. Czeka cię wiele poranków na przystanku autobusowym? Wybierz model najgrubszy z możliwych.
  • Jeśli zimą nie chcesz zrezygnować ze swoich stałych aktywności (jak bieganie), to zaopatrz się w odpowiednią kurtkę w sklepie sportowym. W zwykłym butiku nie znajdziesz modelu spełniającego twoje oczekiwania.
  • Minimalna długość zimowej kurtki to ta za biodra. Krótsze wyglądają śmiesznie i często są obiektem drwin.
  • Wybierz kurtkę, która nie będzie nudna. Może warto pomyśleć nad ciekawym kolorem albo dodatkiem w postaci ciepłych kawałków futerka?

Pamiętaj, że w modzie zawsze są i będą klasyczne, długie płaszcze. Jeśli zdecydujesz się na taki model, to będzie ci służył przez lata.