Wielcy projektanci: Anna Sui

Reklama

Niekonwencjonalna, oryginalna, zaskakująca i obrzydliwie bogata – tak w dużym skrócie można opisać projektantkę Annę Sui. Wyrafinowanym znawczyniom mody to jednak na pewno nie wystarczy – dowiedz się zatem więcej.

Butty Anna Sui

Z pewnością zainteresuje cię to, w jaki sposób projektantka zaczynała karierę, jakie były jej kolekcje w przeszłości oraz – oczywiście, jak projektuje dzisiaj.

Krótka biografia

Anna Sui urodziła się w roku 1964 w Detroit w stanie Michigan. Jak wielu wybitnych projektantów, zaczęła studia w Parsons The New School for Design w Nowym Jorku. Po ukończeniu nauki projektantka pracowała dla kilku firm odzieżowych, ale jednocześnie projektowała już swoje ubrania – sprzedawały je domy mody takie jak Bloomingdales.
W 1991 roku Anna Sui zorganizowała swój własny pokaz mody, wkrótce potem otworzyła sklep w SoHo. W 2009 roku projektantka otrzymała nagrodę Geoffreya Beene’a od Council of Fashion Designers of America.
Obecnie wartość imperium mody projektantki wynosi w przybliżeniu 400 milionów dolarów.

Przegląd kolekcji

Na drodze do sukcesu projektantki stało wiele wyzwań w postaci zorganizowaniu arcyciekawych kolekcji. Warto je przypomnieć.

    • 1992 – retro w natarciu

Tulipanowe doły kreacji, stanik – top, bawełniany materiał w dużą kratę i dodatki w stylu wielkich, kolorowych naszyjników i ciekawych kapeluszy – Anna Sui wyraźnie nawiązuje do stylu retro.

    • 2001 – pasy i kratka

Dziewięć lat później projektantka skupia się na zupełnie innym stylu – tym razem sięga po różnego typu wzory, z naciskiem na pasy i kratki w żywych kolorach. Oczywiście i tutaj występuje nawiązanie do stylu retro – widać je wyraźnie w słodkich sukienkach, przywodzących na myśl lata 60-te.

    • 2008 – bogactwo

W kolekcji sprzed sześciu lat projektantka wykorzystała ogromną ilość materiałów i wzorów. Efekt był zaskakujący, ponieważ na jednej kreacji znalazły się kwiaty, kratki, wzory i linie, a nawet tureckie wzory. Takie zestawienia wypełniają właściwie całą kolekcję Anny Sui.

Kolekcje Anny Sui dzisiaj

Aktualne kolekcje Anny Sui to przede wszystkim bogactwo wzorów i ich świetne łączenie ze stonowanymi barwami. Całość jest delikatna, bardzo kobieca, i eteryczna, ponad z całą pewnością oryginalna. Jeśli zatem szukasz czegoś, co podkreśli twoją dziewczęcą duszę – znajdziesz to w kolekcji Anny Sui.

Ciekawostka

Czy wiesz, że ubrania Anny Sui sprzedawane są w 50 krajach świata?

Kiedyś ekstrawagancka, dzisiaj delikatna i kobieca. Jeśli podążasz za modą, to musisz ją poznać – wybitną projektantkę Annę Sui.