Wielcy projektanci: Christopher Kane

Reklama

Odrzucił wiele propozycji współpracy od wspaniałych projektantów, stawiając na własną intuicję. Otrzymał wiele nagród i z całą pewnością można go nazwać wybitnym projektantem. On, czyli Christopher Kane.

Jeśli jeszcze o nim nie słyszałaś, koniecznie musisz to zmienić. Poznaj jego styl projektowania oraz zapoznaj się z kolekcjami z minionych lat.

Biografia

Christopher Kane urodził się w roku 1982 w Szkocji. Swoją markę założył w roku 2006. Obecnie jest on konsultantem marki Versace, projektuje także dla linii Versus, współpracuje również z firmą Topshop.
Warto dodać, że Christopher Kane należy do Atelier Swarovski, czyli do małej grupy projektantów, którzy tworzą wyjątkowe kolekcje biżuterii.
Siedem lat temu projektant otrzymał nagrodę nowego projektanta roku.

Przegląd kolekcji

Kolekcje Christophera Kane’a od zawsze były wyjątkowe, zupełnie inne od propozycji pozostałych projektantów. Warto przyjrzeć się im bliżej.

    • 2007 – jaskrawo

Sukienki, które projektant zaprojektował siedem lat temu, były zjawiskowe i zupełnie oryginalne. Miały na przykład metalowe kółka na piersiach, pośladkach i udach, w dodatku całość była w wyjątkowo intensywnych, żywych kolorach. Połączenie barwy fuksji, turkusu, pomarańczowego i cytrynowego zrobiło wielkie wrażenie na odbiorcach.

    • 2008 – pod znakiem wielkich cekinów

W tej niezwykłej kolekcji projektant połączył między innymi wełnę o zróżnicowanej strukturze oraz… wielkie cekiny. Ponadto, możemy tu znaleźć puszyste rollwerki z plisowanego szyfonu, grubą dzianinę czy bogato zdobione żakiety oraz suknie.

    • 2010 – pruderia i krateczka

Kreacją, która zrobiła na odbiorcach wielkie wrażenie, była sukienka, do której użyto materiału w kratkę. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że był to rodzaj kratki bardziej pasujący do kuchennej ceraty czy zasłonek. Ponadto projektant zaprezentował kraciaste swetry w pastelowych kolorach – wszystko to było mieszaniną surowego stylu i kobiecości.

Christopher Kane dzisiaj

A co kryje się w dzisiejszych projektach Christophera Kane’a? W kolekcji na jesień/zimę 2014 znajdziemy przede wszystkim ciemne barwy – głównie czerń oraz szarości. Projektant postawił na dość zapomniany materiał, jakim jest ortalion, czyniąc z niego dodatek do większości okryć. Niektóre elementy wyraźnie nawiązują do fali – są to zarówno zupełnie oryginalne rękawy kreacji, jak i wzory na tkaninach.
Ponadto, Christopher Kane stawia na wielowymiarowość. „Sztuczki” , jakie tworzy przy użyciu odpowiednich materiałów i wzorów sprawiają, ze rzeczywiście jego kreacje rzeczywiście sprawiają niezapomniane wrażenie.

Ciekawostka:

Christopker Kane przyznał niejednokrotnie, że fascynuje się stylem ubierania siostry Elżbiety II – Małgorzaty, a dokładnie jej fenomenalnymi sukienkami sprzed dwudziestu lat.

Oryginalność – tak w jednym słowie można opisać styl Christophera Kane’a. A czy ty chcesz być oryginalna? Jeśli tak… wiesz, co robić!